darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministre ar Rīgas aktīvajiem senioriem pārrunā nozares aktualitātes | 24.11.2011.

Šodien Rīgā notika labklājības ministres Ilzes Viņķeles un Rīgas aktīvo senioru alianses (RASA) dalībnieku tikšanās. Pasākums, kurā piedalījās ap 20 RASA pārstāvji izvērtās aktīvā diskusijā par dažādiem, šobrīd labklājības nozarē aktīviem jautājumiem.

Tikšanās laikā ministre tika iepazīstināta ar organizācijas mērķiem un līdzšinējām aktivitātēm. Kā norādīja RASA valdes priekšsēdētāja Terezija Mackare, organizācijā ir apvienojušies ap 150 aktīvu biedru. Organizācija veidota ar mērķi apvienot aktīvus, darboties gribošus seniorus un nevalstiskās organizācijas. RASA līdzšinējās aktivitātes bijušas projekts „Vecmāmiņa uz nomu", pašpalīdzība (savstarpējas tuvinieku medicīniskās aprūpes pamati), sociālās integrācijas veicināšana, sociālās izolētības mazināšana, dažādu kultūras un citu interešu aktivitāšu veicināšana un organizēšana.

I.Viņķele savā uzrunā uzsvēra īpašo RASA nozīmi nākamā gada labklājības nozares aktivitāšu kontekstā, jo nākamais gads visā Eiropas Savienībā ir Eiropas paaudžu solidaritātes un aktīvas novecošanas gads. Ministre aicināja RASA kļūt par sadarbības partneriem un iesaistīties Aktīvās novecošanās gada pasākumu organizācijas darba grupā. Tāpat ministre mazināja klātesošo bažas par Latvijas Krājbankas darbības pārtraukšanas ietekmi uz pensiju izmaksām, norādot, ka no pensijām netiks zaudēts neviens lats, kā arī pauda izpratni par pensionāru uztraukumu. Uzrunas noslēgumā I. Viņķele apliecināja, ka 2012. gadā netiks veikti nekādi pensiju un pensiju piemaksu samazinājumi un ieskicēja Labklājības ministrijas darbības prioritātes nākamajam gadam - sociālās apdrošināšanas sistēmas stabilizācija un ilgtspēja, sociālo pabalstu reforma un ģimenes valsts politikas pamatnostādņu rīcības plāna izstrāde.

Tikšanās atlikušajā daļā ministre atbildēja uz klātesošo jautājumiem, kas, galvenokārt, bija saistīti ar pensiju sistēmas izmaiņu nepieciešamību.

Sabīne Puķe

Labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos

+371 29145958

sabine.puke@lm.gov.lv