darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Diskutēs par Eiropas gada par aktīvu novecošanos un paaudžu solidaritāti (2012) ietvaros īstenojamiem pasākumiem | 14.12.2011.

Lai apstiprinātu nākamā gada laikā īstenojamo pasākumu plānu, ceturtdien, 15.decembrī, plkst. 15.00 notiks pirmā Eiropas gada par aktīvu novecošanos un paaudžu solidaritāti (2012) Vadības komitejas sanāksme.

Tikšanās laikā plānots apstiprināt Vadības komitejas nolikumu un diskutēt par Eiropas gada (2012) ietvaros īstenojamo programmu. Vienlaikus klātesošie izvirzīs iespējamos labas gribas vēstnieku kandidātus, kuri visa nākamā gada laikā informēs sabiedrību par Eiropas gada (2012) būtību un mērķiem, kā arī rādīs piemēru aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei.

Vadības komiteju vadīs Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretārs Ringolds Beinarovičs un tās sastāvā ir LM un Izglītības un zinātnes ministrijas speciālisti, kā arī sociālo partneru, augstskolu, Eiropas Komisijas, pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Atgādinām, ka Eiropas Savienība 2012.gadu ir pasludinājusi par gadu aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei, lai efektīvāk un aktīvāk risinātu jautājumus, kas saistīti ar sabiedrības novecošanas tendencēm un izaicinājumiem.  Šādus tematiskos gadus ES pasludina katru gadu, piemēram, 2011.gads ir veltīts brīvprātīgā darba tematikai. Eiropas gada (2012) devīze ir „Būsim aktīvi visās paaudzēs!".

Eiropas gada (2012) ieviešanai ir izvirzīti četri mērķi:

 skaidrot aktīvas novecošanos un paaudžu solidaritātes nozīmi;

‚ popularizēt esošās politikas un pasākumus, kas veiksmīgi īstenoti, lai veicinātu aktīvu novecošanu un paaudžu solidaritāti;

ƒ panākt vienošanos par aktīvu rīcību aktīvas novecošanos un paaudžu solidaritātes jautājumu risināšanā;

„ risināt ar vecumu saistītus diskriminācijas un stereotipu jautājumus.

Latvija Eiropas gada ietvaros ir izvirzījusi četras prioritātes - veicināt starppaaudžu sadarbību, celt vecu cilvēku prestižu sabiedrībā, mazināt vecuma diskrimināciju darba tirgū, sekmēt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu.

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv