darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Rīkos akciju, lai aicinātu pasargāt bērnus no applaucēšanās un apdegumiem | 16.12.2011.

left-block-image.gif - 8.58 KB

Pirmdien, 19.decembrī plkst. 11.00 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā atklās plašu sabiedrības informēšanas akciju par bērnu applaucēšanās un apdegumu riskiem. Akciju uzsāks pirms Ziemassvētkiem, turpinot pagājušā gadā iesākto sabiedrības informēšanas kampaņu bērnu applaucēšanās un apdegumu gadījumu mazināšanai.

Akcijas atklāšanā piedalīsies tās organizētāji un atbalstītāji - Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMP), kā arī vecāku apvienības un TV3 raidījuma "Māmiņu klubs" un lielveikalu tīkla „Maksima Latvija" pārstāvji.

Informatīvās akcijas atklāšana notiks Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Saulaino dienu bibliotēkā Rīgā, Vienības gatvē 45.

Akcijas atklāšanā mediķi un bērnu tiesību aizstāvji informēs par applaucēšanās un apdegumu riskiem un praktiski demonstrēs tipiskākās situācijas, kā bērni sadzīvē gūs apdegumus. Tāpat pasākumā informēs par akcijas norisi un demonstrēs tās ietvaros izveidotos informatīvos materiālus un izglītojošos video materiālus, kuru mērķis ir mazināt bērnu traumatismu un izglītot pieaugušos par bērnu applaucēšanās un apdegumu riskiem, kā arī pareizu rīcību, ja nelaime tomēr ir notikusi.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas dati liecina, ka tieši apdegumi un applaucējumi ir biežākās traumas, ko bērni gūst mājās savu tuvinieku klātbūtnē un kuras būtu visvieglāk novēršamas. Visbiežāk cieš bērni vecumā līdz 3 gadiem, kad mazuļa veselība un drošība ir pilnībā atkarīga no pieaugušo uzmanības un rūpēm par viņu.

Vidēji ik dienu ātrās palīdzības mediķi slimnīcās nogādā 2 bērnus pēc applaucēšanās vai apdegumiem - šīs traumas prasa ne tikai ilgstošu un sarežģītu ārstēšanu, daudzos gadījumos mediķiem ir jācīnās par bērnu izdzīvošanu.

Kontaktinformācija:

  • Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšniece Laila Rieksta-Riekstiņa, tālr.: 67359128
  • NMP dienesta Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša (ilze.buksa@nmpd.gov.lv; tālr.: 29411499)
  • BKUS Sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja Romēna Namniece (romena.namniece@bkus.lv; tālr.: 67064483)

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825,  marika.kupce@lm.gov.lv