darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Plānotas izmaiņas obligāto sociālo iemaksu veikšanā | 22.12.2011.


Labklājības ministrija (LM) plāno precizēt to cilvēku loku, par kuriem nebūs jāveic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas  no valsts speciālajiem budžetiem.

Paredzēts, ka par nestrādājošiem invalīdiem iemaksas pensiju apdrošināšanai veiks tikai līdz brīdim, kamēr viņiem tiks piešķirta vecuma pensija, t.sk. priekšlaicīgi. Savukārt invaliditātes apdrošināšanai netiks veiktas iemaksas par strādājošiem cilvēkiem (t.sk. pašnodarbinātajiem), kuri saņem maternitātes, paternitātes un vecāku pabalstu, ja viņiem piešķirta valsts vecuma pensija, tostarp priekšlaicīgi.

Obligātās iemaksas bezdarba apdrošināšanai  netiks veiktas par tiem slimības, maternitātes un paternitātes pabalstu saņēmējiem, kuriem ir piešķirta valsts vecuma pensija priekšlaicīgi.

Iepriekšminēto paredz grozījumi Ministru kabineta Noteikumos par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no valsts pamatbudžeta un valsts sociālās apdrošināšanas speciālajiem budžetiem. Projekts ceturtdien, 22.decembrī izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Tas vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Ar grozījumiem iespējams iepazīties LM mājas lapā sadaļā Aktuāli - Tiesību aktu projekti http://www.lm.gov.lv/text/1789.

2011.gada oktobrī Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras uzskaitē kopā bija 22, 4 tūkst. priekšlaicīgo vecuma pensiju saņēmēji, no tiem 945 cilvēki ar noteiktu invaliditāti, t.sk. 545 nestrādājoši cilvēki.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.