darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
VBTAI aicina medijus respektēt noziegumā cietuša bērna intereses | 06.01.2012.

left-block-image.gif - 8.58 KB

Pēdējā laikā saistībā ar aizdomām par divu bērnu nogalināšanu un viena sakropļošanu, par ko aizturēta bērnu māte - medmāsa, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) rīcībā ir nonākusi informācija, ka vairāku plašsaziņas līdzekļu pārstāvji mēģina noskaidrot personisku un sensitīvu informāciju par personām, kas saistītas ar šo traģēdiju, tostarp - nepilngadīgo bērnu.

Cita starpā, mediju pārstāvji ir meklējuši informāciju par šī bērna atrašanās vietu un turpmāko likteni bāriņtiesā, skolā, kā arī ģimenes dzīvesvietā, aptaujājot kaimiņus un garāmgājējus.

VBTAI aicina šo mediju pārstāvjus respektēt traģēdijā iesaistītā bērna intereses un apzināties, ka tikai iespējami lielāka anonimitāte ļaus šim bērnam mierīgāk pārdzīvot notikušo un turpināt savu dzīvi.

VBTAI arī atgādina, ka šādā veidā mediju pārstāvji pārkāpj Bērnu tiesību aizsardzības likumu, kura 71. pants dod skaidras norādes par aizliegumu izplatīt informāciju par bērnu. Tostarp, likumā teikts: „Aizliegts izplatīt personiski iegūto informāciju par bērnu, kurš kļuvis par nozieguma upuri, liecinieku vai izdarījis likumpārkāpumu, kā arī tādu informāciju, kura bērnam varētu kaitēt tūlīt vai tālākā nākotnē".

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule, LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv