Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM Jelgavas novada Elejas bērnu un ģimeņu atbalsta centrā atklās „Jauniešu māju” | 19.01.2012.

bm_logo.gif - 3.05 KB

Piektdien, 20.janvārī, Labklājības ministrijas (LM) speciālisti plkst. 13.00 piedalīsies svinīgajā Jelgavas novada Elejas bērnu un ģimeņu atbalsta centrā  izveidotās „Jauniešu mājas" atklāšanā.

Jaunatklātajā „Jauniešu mājā" patstāvīgai dzīvei nepieciešamās iemaņas varēs apgūt bez vecāku gādības palikuši bērnu nama jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem un tā izveidota LM atbalstītā Jelgavas novada domes projekta ietvaros.

Minētajā mājā bērniem būs iespēja mācīties gatavot ēst, apgūt personīgo aprūpi (drēbju mazgāšana, apkārtējās vides sakopšana utt.), plānot personīgo budžetu, lai neveidotos situācija, kad jaunietis pēc pilngadības sasniegšanas, uzsākot pastāvīgu dzīvi, neprot par sevi rūpēties. Izveidotās mājas uzdevums ir attīstīt jauniešu sociālās un praktiskās dzīves prasmes, lai nodrošinātu viņu neatkarību un veiksmīgu iekļaušanos sabiedrībā.

Lai iekārtotu „Jauniešu māju", tika veikta Elejas bērnu un ģimeņu atbalsta centra pārveide, izremontētas telpas, nodrošinot nepieciešamo aprīkojumu, kā arī pielāgota virtuve. Tāpat projekta ietvaros ir labiekārtotas un aprīkotas 5 istabiņas un atpūtas telpa 10 jauniešiem.

Kopumā „Jauniešu mājas" izveide Elejas bērnu un ģimeņu atbalsta centrā izmaksāja 20 tūkst. latu - LM piešķirtais finansējums bija 16 tūkst. latu, kas ir 80% no projekta kopējām izmaksām, savukārt Jelgavas novada pašvaldībai bija jānodrošina līdzfinansējums projekta īstenošanai 4 tūkst. latu apmērā jeb 20% no kopējām projekta izmaksām.

Līdz šim ar valsts atbalstu Latvijā kopumā ir izveidotas 8 „Jauniešu mājas", proti, 2 Liepājas pilsētas Bērnunamā (zēniem un meitenēm atsevišķi), Daugavpils pilsētas domes Sociālo lietu pārvaldes bērnunamā - patversmē „Auseklītis", Madonas rajona padomes bērnu namā Zīļuks, Dobeles novada Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta centrā „Lejasstrazdi". 2011.gadā izveidotās 3 jauniešu mājas - Kokneses novada domes Ģimenes krīzes centrā „Dzeguzīte", Ventspils pilsētas domes Sociālā dienesta pansionātā un bērnu namā „Selga" un Jelgavas novada Elejas bērnu un ģimeņu atbalsta centrā.

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv