darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Semināros par pensiju jautājumiem piedalījušies 2000 pensionāru | 14.05.2008.

Labklājības ministrijas informatīvajos semināros piedalījušies un aktīvi iesaistījušies diskusijā par pensiju jautājumiem aptuveni 2000 pensionāru no dažādiem Latvijas reģioniem.

„Man ir prieks, ka cilvēki reģionos aktīvi izmantoja iespēju noskaidrot aktuālos pensiju jautājumus un šie semināri bija plaši apmeklēti. Esmu pārliecināta, ka ar šiem informatīvajiem pasākumiem mums ir izdevies paplašināt sabiedrības izpratni par Latvijas pensiju politiku un jau šobrīd realizētajām, kā arī plānotajām aktivitātēm pensionāru dzīves stāvokļa uzlabošanai. Manuprāt, ir jāturpina šī labā prakse un jādomā par šādu semināru organizēšanu arī turpmāk.," uzskata labklājības ministre Iveta Purne.

Vislielākā interese par aktualitātēm pensiju jomā bija pensionāriem no Daugavpils, Ogres un Rēzeknes. Savukārt vismazāko interesi par pensijām izrādījuši iedzīvotāji no Jūrmalas, Saldus un Valkas. 

Šajos semināros Labklājības ministrijas un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras eksperti skaidroja veiktās un plānotās izmaiņas pensionāru dzīves situācijas uzlabošanā, kā arī sniedza atbildes uz visdažādākajiem pensionāru jautājumiem.

Iedzīvotāji ekspertiem visbiežāk jautājuši par piemaksām pie vecuma pensijām un ministrijas iecerēm palielināt piemaksas apmēru un saņēmēju loku, par gaidāmo pensiju pieaugumu oktobra indeksācijā, par neapliekamā minimuma noteikšanu pensionāriem un par sociālā budžeta uzkrājumu. Tāpat pensionāri vēlējušies, lai eksperti sniegtu arī individuālas konsultācijas pensiju un citu sociālās apdrošināšanas jautājumos. 

Ņemot vērā pieaugošo dzīves dārdzību, bez pensiju un citiem sociālās apdrošināšanas jautājumiem, klātesošos ļoti interesēja arī jautājumi par valsts lielāku atbalstu pensionāriem medikamentu iegādei un veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai.

Ar atbildēm uz visbiežāk semināros uzdotajiem jautājumiem ikviens interesents var iepazīties ministrijas interneta mājas lapā  sadaļā „Aktuāli" - http://www.lm.gov.lv.

Semināri no 15.aprīļa līdz 14.maijam notika visā Latvijā. Un kopumā tie noritēja 25 pilsētās - Valmierā, Limbažos, Jūrmalā, Rēzeknē, Ogrē, Balvos, Ludzā, Kuldīgā, Talsos, Daugavpilī, Preiļos, Krāslavā, Alūksnē, Valkā, Tukumā, Gulbenē, Jēkabpilī, Cēsīs, Madonā, Saldū, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Aizkrauklē un Bauskā.

Seminārus Labklājības ministrija organizēja kopā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, LM Komunikācijas departamenta direktore 7021632, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Vineta Bērziņa, Komunikācijas departamenta direktores vietniece, 7021665, 26497758,  vineta.berzina@lm.gov.lv