darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Par Eiropas gadu (2012) vēstīs sabiedrībā populāri cilvēki – Labas gribas vēstnieki | 03.02.2012.

ey_banner_new.png - 8.36 KB

Piektdien, 3.februārī, Eiropas gada aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei (2012) atklāšanai veltītajā pasākumā labklājības ministre Ilze Viņķele svinīgi parakstīja apņemšanos par sadarbību ar septiņiem sabiedrībā labi zināmiem cilvēkiem - Labas gribas vēstniekiem. Visa gada garumā viņi dalīsies savā pieredzē un zināšanās par aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, kā arī ar savu darbu, viedokli un rīcību centīsies veicināt pozitīvas, harmoniskas un cieņpilnas attiecības abu paaudžu starpā.

Eiropas gada (2012) Labas gribas vēstnieki būs Rīgas Stradiņa universitātes profesors un ārsts - gastroenterologs Anatolijs Danilāns, tautas deju ansambļa "Zelta sietiņš" vadītāja Baiba Rasma Šteina, mūziķis Kārlis Būmeisters, Dziesmu svētku virsdiriģents, kordiriģents Edgars Račevskis, Liepājas teātra aktrise Inese Kučinska. Tāpat labo vēsti tautā nesīs Ventspils Centra sākumskolas zēnu koris un tā solists Miks Laksbergs, kā arī Inese Zinģīte, kura Latvijā plašāk pazīstama ar savu dzīves stāstu, kā ar apņēmību un neatlaidību uzveikt ikvienu šķietami bezcerīgu situāciju.

Atgādinām, ka 3.februārī I.Viņķele svinīgi pasludināja Eiropas gadu aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei (2012) Latvijā par atklātu. Eiropas gada (2012) devīze ir „Būsim aktīvi visās paaudzēs".

Latvija Eiropas gada (2012) ietvaros ir izvirzījusi četras prioritātes - veicināt starppaaudžu sadarbību, celt vecu cilvēku vērtību sabiedrībā, mazināt vecuma diskrimināciju darba tirgū, kā arī sekmēt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu.

Jau pērn Eiropas gada (2012) īstenošanai izveidotās Vadības komitejas pirmajā sēdē ir apstiprināts kopīgi izstrādāts pasākumu plāns, kuru visa gada garumā paredzēts īstenot sadarbībā ar pašvaldībām, nevalstisko sektoru, kā arī augstskolām un dažādām valsts iestādēm. Tā, piemēram, plānots noteikt senioriem draudzīgāko uzņēmumu, izvērtēt senioru iesaistes iespējas pašvaldības dzīvē un aktivitātēs, organizēt senioru dziesmu un deju svētkus, īstenot veselību veicinošus pasākumus, kā arī dalīties ar labās prakses piemēriem un zināšanām par aktivitātēm, kas sekmē pozitīvu komunikāciju un sadarbību starp paaudzēm.

Eiropas Savienība šo gadu ir pasludinājusi par gadu aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei, lai efektīvāk un aktīvāk risinātu jautājumus, kas saistīti ar sabiedrības novecošanas tendencēm un izaicinājumiem.  Šādus tematiskos gadus ES pasludina katru gadu, piemēram, 2011.gads bija veltīts brīvprātīgā darba tematikai.

Eiropas gada (2012) ieviešanai ES līmenī ir izvirzīti četri mērķi:

 skaidrot aktīvas novecošanos un paaudžu solidaritātes nozīmi;

‚ popularizēt esošās politikas un pasākumus, kas veiksmīgi īstenoti, lai veicinātu aktīvu novecošanu un paaudžu solidaritāti;

ƒ panākt vienošanos par aktīvu rīcību aktīvas novecošanos un paaudžu solidaritātes jautājumu risināšanā;

„ risināt ar vecumu saistītus diskriminācijas un stereotipu jautājumus.

Plašāka informācija par Eiropas gadu (2012) pieejama LM mājas lapā http://www.lm.gov.lv/text/142.

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920, e pasts Liene.Uzule@lm.gov.lv