darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Informēs par rosināmajām izmaiņām Krimināllikumā par sodu par seksuāla rakstura noziegumiem pret nepilngadīgajiem | 07.02.2012.

left-block-image.gif - 8.58 KB

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) 2012. gada 9. februārī plkst. 11:00 rīkos preses konferenci, lai informētu un izskaidrotu savu iniciatīvu aicināt mainīt Krimināllikuma vairākos pantos veiktos grozījumus, kas mīkstina soda mērus personām par seksuāla rakstura noziegumiem pret nepilngadīgām personām.

Samazinot maksimālo soda mēru vairākos pantos (tostarp par nepilngadīgo pavešanu netiklībā, par pamudināšanu stāties seksuālajās attiecībās, par dzimumsakariem, pederastiju un lezbiānismu ar personu līdz 16 gadu vecumam), šie noziegumi vairs netiek kvalificēti kā smagi, līdz ar to mainās pierādījumu iegūšanas un sagatavošanas process, kā arī lietas virzība līdz tiesai.

Līdz ar jauno Krimināllikuma grozījumu stāšanos spēkā ir pamatotas bažas uzskatīt, ka turpmāk šādu noziegumu izdarītājiem lielākajā daļā gadījumu būs lielas iespējas iztikt ar minimālu sodu vai vispār bez tā. Tādēļ VBTAI ir sagatavojusi vēstuli Labklājības ministrijai ar lūgumu iespējami ātri virzīt tālākai izskatīšanai grozījumus Krimināllikumā, kas saglabātu līdz šim spēkā bijušo sodu mehānismu par seksuāla rakstura noziegumiem pret nepilngadīgajiem.

Preses konference notiks VBTAI telpās, Ventspils ielā 53., 3. stāva zālē un tajā piedalīsies VBTAI un Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārstāvji.

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule, LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv