darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministrijas un tās padotības iestāžu aktivitātes nākamajā nedēļā | 16.03.2012.

Pirmdiena, 19.marts

Ø Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) speciālisti piedalīsies Iekšlietu ministrijas Informācijas centra organizētajās mācībās darbam ar nepilngadīgo personu atbalsta informācijas sistēmu.

Otrdiena, 20.marts

Ø Labklājības ministre Ilze Viņķele plkst. 11.20 piedalīsies projekta „Lietosim Latvijas dizainu!" fotoizstādes atklāšanā Ministru kabinetā. Projekts tapis, lai novērtētu, atbalstītu un izceltu Latvijas modes un interjera dizaineru autordarbus.

Ø Cēsu Jaunajā pilī notiks starptautisks EURES pasākums „Sezonas darba diena". Tajā informēs par sezonas darba piedāvājumiem, darba un dzīves apstākļiem Eiropas Savienības valstīs. Pasākumā piedalīsies Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) speciālisti, Lielbritānijas, Norvēģijas, Vācijas, Zviedrijas, Lietuvas, Nīderlandes EURES konsultanti un pārstāvji no AIC Nacionālā Europass centra.

Pasākums no plkst.11.00 - 16.00 notiks Jaunās pils bēniņu zālē, Cēsīs, Baznīcas laukumā 1.

Trešdiena, 21.marts

Ø NVA speciālisti informatīvajā karjeras dienā jaunajiem vecākiem Eiropas Savienības mājā stāstīs par darba tirgū pašlaik pieprasītajām profesijām un prognozēm, iepazīstinās ar jaunajiem karjeras e-pakalpojumiem un sevis izzināšanas iespējām. NVA pārstāvji informēs vecākus par aģentūras piedāvātajiem nodarbinātības, apmācību, konkurētspējas paaugstināšanas pasākumiem. Dalība karjeras dienā ir bez maksas, vecāki tajā var piedalīties kopā ar bērniem.

Informatīvais pasākums no plkst. 12.00 līdz 14.00 notiks Rīgā, Aspazijas bulvāri 28.

Ø VBTAI speciālisti rīkos Konsultāciju dienu Inčukalna novadā.

Ø LM Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības departaments organizēs kārtējo metodisko sanāksmi Kurzemes un Vidzemes reģiona sociālā darba speciālistiem.

Sanāksmē informēs par aktualitātēm sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības jomā, kā arī par tādiem jautājumiem kā darba un sociālo prasmju saglabāšanas, atjaunošanas un apgūšanas pasākumi, par izmaiņām tehnisko palīglīdzekļu nodrošināšanā, par problēmām sociālās rehabilitācijas pakalpojuma no psihoaktīvām vielām atkarīgo personu un no vardarbības cietušo personu nodrošināšanā un dzimumu līdztiesības jautājumu izpratne sociālā darba jomā. Tiks runāts par Sociālo dienestu sadarbību ar Bāriņtiesām un Invaliditātes likumā noteiktajiem pakalpojumiem, to attīstību, piemēram psihologa pakalpojumu bērniem, kuriem noteikta pirmreizējā invaliditāte, un viņu vecākiem.

Nākamā sanāksme notiks 23. martā Latgales reģiona sociālā darba speciālistiem. Kopumā līdz 4. aprīlim plānotas 11 metodiskās sanāksmes.

Ceturtdiena, 22.marts

Ø  Liepājā, Latviešu biedrības namā, notiks starptautiskā izstāde „Darbs un karjera 2012", kurā interesentus informēs par darba iespējām un tiesībām, izglītības un studiju, karjeras un biznesa uzsākšanas iespējām Latvijā un Eiropā. Apmeklētāji varēs tikties ar darba devējiem, nodarbinātības, uzņēmējdarbības un karjeras ekspertiem.

Izstāde notiek jau otro gadu. Šogad izstādi organizē NVA un Eiropas valstu Nodarbinātības dienestu tīkls - EURES sadarbībā ar Europe Direct Liepājas informācijas centru. Lielajā zālē paredzētas dalībnieku individuālās konsultācijas, savukārt Galerijas zālē būs Latvijas un Eiropas valstu ekspertu prezentācijas.

Izstāde no plkst.11.00 līdz 17.00 notiks Liepājā, Rožu laukumā 5/6.

Ø NVA karjeras speciālisti piedalīsies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Karjeras dienā, kurā informēs studentus par darba tirgus aktualitātēm un prognozēm, iepazīstinās ar jauniem karjeras atbalsta e-pakalpojumiem, stāstīs par CV/vakanču portāla iespējām, konkurētspējas paaugstināšanas pasākumiem. Apmeklētāji varēs tikties ar uzņēmumu un organizāciju pārstāvjiem,  piedalīties lekcijās un uzzināt, kas jādara, lai darba tirgū būtu pieprasītākais. Būs video treniņi un diskusija starp studentiem, RTU administrāciju un amatpersonām.

Karjeras diena no plkst. 10.00 līdz 17.00 notiks Ķīpsalas izstāžu hallē Rīgā, Ķīpsalas ielā 8.

Ø VBTAI speciālisti rīkos Konsultāciju dienu Alojas novadā.

Piektdiena, 23.marts

Ø Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiks konference „Sabiedrības novecošana - izaicinājumi un iespējas."

Konferenci ar svinīgu uzrunu atklās labklājības ministre Ilze Viņķele un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas vietnieks Valdis Zagorskis. Konferences laikā notiks trīs paneļdiskusijas. Diskusiju „Rokas klēpī maizi nepelna" vadīs ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, „Mūžu dzīvo, mūžu mācies" vadīs izglītības ministrs Roberts Ķīlis, paneļdiskusiju „Dzīvo dzīvē dzīvu dzīvi" vadīs I. Viņķele. Diskusijās debatēs par senioriem kā darbiniekiem, uzņēmējiem, klientiem. Tāpat būs iespēja uzzināt pieredzi par senioriem kā studentiem, meistariem, aktīviem un veseliem sabiedrības locekļiem. Diskusijās piedalīsies akadēmiskās vides pārstāvji, lielāko uzņēmumu un sabiedrisko organizāciju vadītāji, nozaru eksperti un sabiedriski aktīvi seniori.

Konference tiek rīkota Eiropas gada aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei ietvaros. Tās mērķis ir rosināt diskusiju par senioriem kā aktīviem un pilnvērtīgiem, zināšanu un pieredzes bagātiem sabiedrības locekļiem.

Konference no plkst. 9.00 - 17.00 notiks RSU Hipokrāta auditorijā, Rīgā, Dzirciema ielā 16.

Ø VBTAI speciālisti apmeklēs audžuģimenes Jaunpiebalgā un Cīravā.

Informāciju sagatavoja:

Zane Brīvmane, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26134505,  zane.brivmane@lm.gov.lv