darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Notiks konference „Sabiedrības novecošana – izaicinājumi un iespējas” | 20.03.2012.

ey_banner_lv_crop.png - 10.31 KB

Lai rosinātu diskusiju sabiedrībā un lēmumu pieņēmēju vidū par senioriem kā aktīviem, pilnvērtīgiem, pieredzes un zināšanu bagātiem sabiedrības locekļiem, Eiropas gada (2012) ietvaros 2012.gada 23.martā norisināsies konference „Sabiedrības novecošana - izaicinājumi un iespējas".

Ar svinīgu uzrunu konferenci atklās labklājības ministre Ilze Viņķele un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas vietnieks Valdis Zagorskis.  Konferences laikā plānotas arī diskusijas par senioru vietu un lomu tautsaimniecībā,  senioru izglītības un dzīves kvalitātes uzlabošanas jautājumiem. Paneļdiskusijas vadīs ministri - ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts vadīs senioru nodarbinātībai veltīto „Labs darbs divus mūžus dzīvo", izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis senioru izglītībai veltīto „Mūžu dzīvo, mūžu mācies" un labklājības ministre Ilze Viņķele -  dzīves kvalitātei un veselīgam dzīvesveidam veltīto „Dzīvo dzīvē dzīvu dzīvi".

I.Viņķele: „Šī Eiropas gada viens no mērķiem ir tieši skaidrojošais un izglītojošais darbs par to, ko nozīmē būt senioram mūsdienās. Lieku uzsvaru uz mūsdienām, jo dzīvojam laikā, kad pasaule ļoti būtiski mainās - cilvēka mūža ilgums nepārtraukti pieaug, un līdz ar to būtiski mainās arī sabiedrības struktūra. Mūsu uzdevums ir šo situāciju apzināties, izprast stiprās un vājās puses un gala rezultātā, šo situāciju izmantot savā labā. Esmu pārliecināta, ka šī konference būs labs pamats turpmākajam darbam."

Par aktuālajām demogrāfiskajām tendencēm un no tām izrietošajiem rīcības virzieniem konferencē uzstāsies akadēmiķi no Latvijas augstākajām mācību iestādēm. Lai dalītos praktiskajā pieredzē par senioriem kā darbiniekiem un klientiem, senioriem kā studentiem un meistariem, senioriem kā aktīviem un veselīgiem sabiedrības locekļiem, paneļdiskusijās piedalīsies arī lielāko uzņēmumu un sabiedrisko organizāciju pārstāvji, dažādu nozaru eksperti un sabiedriski aktīvi seniori.

Konferences sākumā ar muzikālu priekšnesumu uzstāsies Eiropas gada (2012) Labas gribas vēstnieki - Ventspils Centra sākumskolas zēnu koris & solists Miks Laksbergs. Plašāku konferences programmu, lūdzu, skatīt pielikumā vai www.lm.gov.lv.

Aicinām mediju pārstāvjus apmeklēt konferenci. Konferences norises vieta: Rīgas Stradiņa universitāte, Dzirciema ielā 16, Rīgā, Hipokrāta auditorija.

Lai reģistrētos dalībai konferencē vai arī, ja jums ir kādi jautājumi par konferenci, lūdzu, sazināties ar Inesei Mauriņu: tālr.+371 29197957 , e-pasts: inese.maurina@paueducation.com

Atgādinām, ka Eiropas Savienība šo gadu ir pasludinājusi par gadu aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei, lai efektīvāk un aktīvāk risinātu jautājumus, kas saistīti ar sabiedrības novecošanas tendencēm un izaicinājumiem. 

Eiropas gada (2012) ieviešanai ES līmenī ir izvirzīti četri mērķi:

 skaidrot aktīvas novecošanos un paaudžu solidaritātes nozīmi;

‚ popularizēt esošās politikas un pasākumus, kas veiksmīgi īstenoti, lai veicinātu aktīvu novecošanu un paaudžu solidaritāti;

ƒ panākt vienošanos par aktīvu rīcību aktīvas novecošanos un paaudžu solidaritātes jautājumu risināšanā;

„ risināt ar vecumu saistītus diskriminācijas un stereotipu jautājumus.

Vairāk informācija par Eiropas gadu (2012) pieejama LM mājas lapā http://www.lm.gov.lv/text/142.

Informāciju sagatavoja: Sabīne Puķe, labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos, +371 29145958, sabine.puke@lm.gov.lv