darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Diskutēs par vecāku nākotnes pensiju palielinājumu un pirmsskolas izglītības pieejamību | 03.04.2012.

Demogrāfisko lietu padomes sēdē trešdien, 4.aprīlī, apspriedīs ieceri palielināt valsts atbalstu sociālajām iemaksām bērna kopšanas atvaļinājuma laikā, kā arī pirmsskolas izglītības iestāžu pieejamību. Sēdi vadīs ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Labklājības ministre Ilze Viņķele informēs par iecerēto valsts atbalsta palielinājumu pensijai, cilvēkam atrodoties bērna kopšanas atvaļinājumā. Šādas iniciatīvas mērķis ir palielināt nākotnes pensijas apmērus par periodu, kad cilvēks ir kopis bērnu līdz pusotra gada vecumam. Pašlaik valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas par cilvēku bērna kopšanas atvaļinājumā veic no 50 latiem mēnesī.

Ministru prezidenta ārštata padomniece Sarmīte Ēlerte ziņos par pirmsskolas izglītības iestāžu pieejamību pašvaldībās. Savukārt Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) pārstāvis iepazīstinās ar organizācijas pozīciju pirmsskolas izglītības iestāžu jautājumā.

Demogrāfisko lietu padomes mērķis ir veicināt vienotas valsts demogrāfiskās politikas izveidi un īstenošanu visos valsts pārvaldes līmeņos.

Padomes sastāvā ir ekonomikas, labklājības, finanšu, iekšlietu, izglītības un zinātnes, kultūras, tieslietu, veselības un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri, Ārlietu ministrijas Speciālo uzdevumu vēstnieks, Saeimas Sociālo un darba lietu, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu un Demogrāfijas lietu apakškomisijas pārstāvji, kā arī pārstāvji no Latvijas Universitātes Statistikas un demogrāfijas katedras, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūta, Stratēģiskās attīstības komisijas, LPS, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības un vairākām nevalstiskajām organizācijām: "Asociācija ģimene", Latvijas Daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienība, "Nākotnes fonds" un "Latvijas Bērnu forums".

Demogrāfisko lietu padomes sanāksme notiks 4.aprīlī plkst. 9.00 Ministru kabinetā, Brīvības bulvārī 36, Ministru prezidenta zālē (3.stāvā).

Mediju iespējas: pirms padomes sēdes TV un foto iespēja, pēc sēdes - preses brīfings ar Labklājības un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvju piedalīšanos (notiks pie Ministru prezidentu zāles).

Informāciju sagatavoja:

Zane Brīvmane, LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26134505,  zane.brivmane@lm.gov.lv