Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministre aicinās pievērst uzmanību darba drošības jautājumiem | 19.05.2008.

Labklājības ministre Iveta Purne (ZZS) rīt, 20. maijā uzrunās Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības konferences „Drošs darbs veselības un sociālās aprūpes institūcijās" dalībniekus, aicinot panākt, lai darba aizsardzības jautājumi nav tikai formalitāte, bet droša darba kultūra kļūst par neatņemamu mūsu darba ikdienas principu.

I. Purne norāda, ka jautājums par darbinieku drošību un veselību darbā kļūst arvien aktuālāks, īpaši ņemot vērā darba devēju akcentēto darbaspēka trūkumu, jo pašreiz, lai piesaistītu darbiniekus, ne vienmēr pietiek tikai ar lielāku darba samaksu. Šodien priekšplānā citām darbinieku vajadzībām ir izvirzījusies arī vajadzība pēc drošiem un veselībai nekaitīgiem darba apstākļiem.

Veselības un sociālās aprūpes iestādēs darba specifika ietver nakts un maiņu darbu, kā arī bieži virsstundu darbu, kas var radīt būtisku psihosociālo risku un palielināt citu riska faktoru iedarbības iespēju un seku smagumu. Tāpēc darba laika plānošanai un darba organizēšanai ir ļoti būtiska loma veselības aprūpes nozarē strādājošo darbā, norāda ministre.

Lai veicinātu drošas un veselībai nekaitīgas darba vides nodrošināšanu, Labklājības ministrija ir izstrādājusi Darba aizsardzības jomas attīstības pamatnostādnes 2008. - 2013.gadam, kas risinās darba aizsardzības jomā pastāvošās problēmas visās nozarēs.

Informāciju sagatavoja:

Gunta Skrebele, labklājības ministres preses sekretāre, 7021685; 29494943; gunta.skrebele@lm.gov.lv