darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Vecākiem atvieglota bērnu invalīdu ar pārvietošanās traucējumiem pārvadāšana | 11.05.2012.

Kopš 1. maija bērnu invalīdu ar pārvietošanās traucējumiem, kā arī daudzbērnu ģimeņu vecākiem atvieglota bērnu pārvadāšana. No transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa atbrīvotas ģimenes, kurās ir bērns invalīds ar pārvietošanās traucējumiem.  Tāpat paplašināts to daudzbērnu ģimeņu loks, kuras transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli ir tiesīgas maksāt samazinātā apmērā, atgādina Labklājības ministrija (LM).

Grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā nosaka, ka transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis nav jāmaksā cilvēkam, kura apgādībā vai kura laulātā apgādībā ir bērns invalīds ar pārvietošanās traucējumiem. Atbrīvojumu piemēro par vienu īpašumā, turējumā vai valdījumā reģistrētu transportlīdzekli.

Līdz šim atbrīvojums no nodokļa maksāšanas bija vienīgi transportlīdzekļa īpašniekiem, turētājiem vai valdītājiem ar invaliditāti. LM grozījumu ierosināja, lai vecākiem, kuru apgādībā ir bērns invalīds ar pārvietošanās traucējumiem, atvieglotu viņa nogādāšanu skolā, veselības aprūpes un rehabilitācijas institūcijās, kā arī citviet.

Grozījumi likumā arī paplašinājuši to daudzbērnu ģimeņu loku, kuras transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli maksā samazinātā apmērā. Līdz šim 20% atlaidi nodoklim varēja saņemt tikai tās daudzbērnu ģimenes, kurās transportlīdzekļa īpašnieka apgādībā bija trīs vai vairāki nepilngadīgi bērni. Tagad šis atvieglojums ir pieejams arī tām triju un vairāk bērnu ģimenēm, kurām automašīna pieder vienam laulātajam, bet visi vai kāds no bērniem apgādībā reģistrēti otram.

Atgādinām, ka atvieglojumi daudzbērnu ģimenēm ir pieņemti, īstenojot Ģimenes valsts politikas pamatnostādnēs 2011.-2017. gadam ietverto principu par atbalstošu valsts politiku daudzbērnu ģimenēm.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Brīvmane, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26134505, e-pasts zane.brivmane@lm.gov.lv.