darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM videopadomos skaidros adopcijas procesa būtību | 14.05.2012.

Labklājības ministrija (LM), turpinot pērn uzsākto informatīvo kampaņu „Adopcija - arī tā sākas ģimene", sadarbībā ar portālu „Mammamuntetiem.lv" sagatavojusi piecus adopcijas jautājumiem veltītus videopadomus. To mērķis ir iedrošināt potenciālos bērnu adoptētājus un veicināt sabiedrības izpratni par adopcijas procesu.

Videopadomi ir pieejami LM interneta vietnē http://www.lm.gov.lv/text/1671, kā arī portālā „Mammamuntetiem.lv".

Nereti cilvēki nespēj sadūšoties adopcijai, jo nav pietiekami informēti par adopcijas procesu vai uzticas sabiedrībā plaši izplatītiem mītiem gan par bērniem ārpusģimenes aprūpes iestādēs, gan valsts atbalstu. Videopadomos LM, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas un bāriņtiesas speciālisti, kā arī psiholoģe skaidro dažādus adopcijas procesa aspektus. Praktiskajā pieredzē dalās adoptēto bērnu un audžuģimeņu vecāki.

LM videopadomu veidošanas mērķis ir kliedēt mītus un stereotipus par it kā sarežģīto, ilgstošo un birokrātisko adopcijas procesu, kā arī veicināt izpratni un iedrošināt potenciālos adoptētājus izšķirties par labu bērna adopcijai. Uz to aicina videopadomi „Adopcija soli pa solim" un „Adopcijas psiholoģiskās nianses". Par valsts atbalstu un alternatīvām ģimenes aprūpes formām uzzināsiet padomā „Kā pamestajiem bērniem palīdz viesģimenes un audžuģimenes".

Īpaša uzmanība videopadomos pievērsta vienam no sarežģītāk atbildamajiem jautājumiem: vai atklāt bērnam adopcijas faktu un kā to darīt. Psiholoģe Dace Blaževiča videopadomā „Adopcijas noslēpums: vai bērnam atklāt, ka viņš ir adoptēts" iesaka noslēpumu atklāt, kamēr bērns vēl ir mazs. Viņa arī dod padomus, kā to darīt. Savukārt sabiedrības maldīgos priekšstatus klīdinām videopadomā „Četri mīti un patiesība par adopciju".

Rudenī - oktobrī un novembrī - LM turpinās informatīvo kampaņu „Adopcija - arī tā sākas ģimene". Tajā detalizēti skaidros informāciju, kādi ir adopcijas nosacījumi un procedūra. Kampaņas laikā gan televīzijā, gan radio LM pārraidīs sociālās reklāmas par adopciju, kā arī veidos tematiskus raidījumus un intervijas. Vienlaikus sociālās reklāmas klipi būs pieejami internetā. Atgādinām, ka sociālajā portālā www.draugiem.lv izveidots adopcijas tematikai veltīts profils, kurā pieejama informācija par adopcijas jautājumiem. Sekot aktualitātēm lapā ir iespēja ikvienam interesentam, apmeklējot adresi http://www.draugiem.lv/labklajiba/.

Plašāka informācijas par adopciju un ar to saistītiem jautājumiem pieejama LM interneta vietnē, sadaļā „Adopcija" http://www.lm.gov.lv/text/1550

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Brīvmane, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26134505,  zane.brivmane@lm.gov.lv