darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM deputātus informēs par situāciju valsts sociālās aprūpes centros | 15.05.2012.

Labklājības ministrijas (LM) pārstāvji otrdien, 15.maijā, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sociālās drošības apakškomisijas deputātus informēs par situāciju valsts sociālās aprūpes centros un nepieciešamajām izmaiņām tajos.

Raksturojot situāciju valsts sociālās aprūpes centros, LM speciālisti uzsver, ka apvienotais valsts sociālo aprūpes centru modelis sevi attaisnojis daļēji, jo sociālās aprūpes sistēmā nemitīgi tiek konstatētas dažāda veida problēmas, kas tiešā veidā ietekmē centros dzīvojošos klientus.

Būtiskākās no problēmām - centros ir liela kadru mainība, jo tajos strādājošo atalgojums ir katastrofāli zems. Līdz ar to tiem speciālistiem, kas centros šobrīd strādā draud „izdegšana". Tāpat tajos ir nepietiekams veselības aprūpes nodrošinājums. Vienlaikus konstatētas nepilnības komunikācijā un saskarsmē ar klientu tuviniekiem, jo bieži vien radinieki nevēlas komunicēt ne tikai ar centru darbiniekiem, bet arī ar saviem tuviniekiem.

Lai tās risinātu, LM plāno turpināt darbu pie sistēmiska procesa sakārtošanas. Tā kā šobrīd sociālās aprūpes iestādēs dzīvo vairāk kā 4,5 tūkst. klientu, lai precīzāk noteiktu, kādas katram no klientiem ir aprūpes vajadzības, LM darba grupa izstrādājusi priekšlikumus klientu grupēšanai atbilstoši funkcionālo traucējumu smaguma pakāpei ar attiecīgiem pakalpojumiem, kas nepieciešami katrai no klientu grupām.

Saistībā ar minēto Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības departaments sadarbībā ar ekspertiem pilotprojekta veidā izvērtēs katrai klientu grupai nepieciešamo aprūpes apjomu un personāla daudzumu. Vienlaicīgi tiks izskatīts jautājums par institūciju spēju uzņemt jaunus klientus, pārskatot vai esošais finansējuma modelis spēj nosegt klientu vajadzības. Viens no risinājumiem ir institūciju esošo klientu skaita samazināšana par labu alternatīvajiem aprūpes pakalpojumiem.

Šobrīd LM strādā pie informatīvā ziņojuma par nepieciešamajām darbībām un papildus finansējuma piešķiršanu situācijas stabilizēšanai valsts sociālās aprūpes centros. To jūnijā plānots iesniegt valdībai.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.