darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Krāslavā izveidos jauniešu māju | 29.05.2012.

Krāslavas novada bērnu sociālās rehabilitācijas centrā "Mūsmājas" izveidos „jauniešu māju", kuras iemītnieki varēs apgūt praktiskas iemaņas un izpratni patstāvīgai dzīvei sabiedrībā, informē Labklājības ministrija (LM).

„Jauniešu mājā" jaunieši varēs mācīties gatavot ēst, uzņemties rūpes par sevi, iepazīt pieaugušo dzīvi, lai neveidotos situācija, kad jaunietis pēc pilngadības sasniegšanas, uzsākot pastāvīgu dzīvi, neprot iztikt viens. Jaunveidojamās mājas un tajā strādājošo speciālistu uzdevums būs palīdzēt attīstīt jauniešu sociālās un praktiskās dzīves prasmes, lai nodrošinātu viņu neatkarību un veiksmīgu iekļaušanos sabiedrībā.

Projekta īstenošanas gaitā renovēs un aprīkos koplietošanas telpas: virtuvi, ēdamzāli, konsultāciju telpu, atpūtas telpu, veļas istabu, garderobi. Tāpat izremontēs un aprīkos astoņas dzīvojamās telpas, četrus sanitāros mezglus un istabu audzinātājiem. Jaunieši pauduši gatavību līdzdarboties „Jauniešu mājas" labiekārtošanā.

Pirms patstāvīgas dzīves uzsākšanas jauniešiem notiks pirmās palīdzības sniegšanas un sanitāro normu ievērošanas apmācības. Audzinātāji sadarbībā ar jauniešiem izstrādās praktisko padomu rokasgrāmatu patstāvīgās dzīves uzsākšanai, apskatot tēmas par ēdienkartes izveidi, budžeta plānošanu, veselību un higiēnu, svētkiem, tradīcijām, ģimenes funkcijām. Uzsākot dzīvi Jauniešu mājā, no bērnu centra budžeta jauniešiem izsniegs naudu pārtikai, higiēnas, mazgāšanas un saimniecības līdzekļu iegādei.

Projekta īstenošanas termiņš ir 2012.gada 1.oktobris, tā kopējās izmaksas pārsniedz 25 tūkstošus latu. No valsts budžeta, proti, no Valsts programmas bērna un ģimenes stāvokļa uzlabošanai 2012.gadam līdzekļiem, atvēlēti 20 tūkstoši latu. Krāslavas novada Domes līdzfinansējums projekta realizācijai būs nedaudz vairāk kā 5000 latu jeb 20 % no projekta kopējām izmaksām.

Kopumā LM izsludinātajā konkursā bija iesniegti piecu pašvaldību projektu pieteikumi „Jauniešu mājas" izveidei. Atgādinām, ka 2011.gadā „jauniešu māja" izveidota Kokneses novada domes Ģimenes krīzes centrā „Dzeguzīte", Ventspils pilsētas Domes Sociālā dienesta pansionātā un bērnu namā „Selga" un Jelgavas novada Elejas bērnu un ģimeņu atbalsta centrā. Iepriekšējos gados jauniešu mājas atklātas arī Liepājā, Daugavpilī, Madonā un Dobelē.

Šobrīd Krāslavas bērnu centrā "Mūsmājas" dzīvo 37 bērni, no viņiem 15 jaunieši ir vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Līdz šim centrā nav bijuši piemēroti apstākļi jauniešu sagatavošanai patstāvīgai dzīvei. Projekta mērķis ir maksimāli pietuvināt centra vidi un dzīves apstākļus ģimeniskai videi, lai sekmētu jauniešu dzīves prasmju attīstīšanu un veiksmīgāku pāreju no bērnu nama uz patstāvīgu dzīvi.

LM rīcībā esošie dati liecina, ka pašlaik bērnu aprūpes iestādēs Latvijā kopumā dzīvo 1799 bāreņi vai bez vecāku gādības palikuši bērni, no kuriem 673 bērni ir vecumā no 13 līdz 18 gadiem.

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Brīvmane, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26134505,  zane.brivmane@lm.gov.lv