darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Uzticības tālrunis divās dienās saņēmis gandrīz 800 zvanu par vardarbību | 30.05.2012.

Divās dienās, kopš notiek bērnu bezmaksas uzticības tālruņa 116111 akcija „Redzi, dzirdi? Nepaliec vienaldzīgs!", saņemti 774 zvani. Trīs no gadījumiem vieš nopietnas aizdomas, ka pret bērniem ir vērsta vardarbība.

Akcija „Redzi, dzirdi? Nepaliec vienaldzīgs!" sākās 28.maijā. Divu dienu laikā kopā saņemti 774 zvani, no tiem 204 gadījumos sniegtas psiholoģiskas konsultācijas. Trīs gadījumos ziņojumi par iespējamu vecāku vardarbību pret bērniem ģimenē nodoti pašvaldību sociālajiem dienestiem un bāriņtiesai.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) priekšniece Laila Rieksta-Riekstiņa uzsver: „Pavasara un vasaras iestāšanās diemžēl saasina arī dažādas vardarbības izpausmes, kas vērojamas vienaudžu savstarpējās attiecībās. Pēdējā laikā esam saņēmuši daudz ziņu par smagiem pusaudžu konfliktiem, kautiņiem, pazemošanas gadījumiem. Arī mūsu uzticības tālruņa 116111 saņemtā informācija liecina, ka vardarbības līmenis bērnu un pusaudžu vidū īpaši nemazinās."

Lai mazinātu iespējamo kaitējumu bērnu un pusaudžu emocionālajai un fiziskajai veselībai, VBTAI vadītāja aicina tuviniekus veltīt vairāk laika, lai uzklausītu bērnus un vairāk uzzinātu par viņu problēmām un pārdzīvojumiem.

„Uzticības tālrunim ir zināmi daudzi bērni, kas gadu gaitā jau kļuvuši par tālruņa „pastāvīgajiem klientiem" - tas ir skaidrs signāls, ka šiem bērniem viņu ikdienā nav neviena, kam uzticēties un paprasīt padomu. Un šie bērni un pusaudži var būt gan upuri, gan pāridarītāji," norāda L.Rieksta-Riekstiņa.

Atgādinām, ka VBTAI Bērnu un pusaudžu Uzticības tālrunis 116111 akciju „Redzi, dzirdi? Nepaliec vienaldzīgs!" turpināsies līdz 3.jūnijam. Šai laikā bērnus, pusaudžus un pieaugušos aicinām ziņot par vardarbības gadījumiem ģimenēs, izglītības un aprūpes iestādēs un citviet, kā arī saņemt psiholoģisku palīdzību un atbalstu. Nepieciešamības gadījumā informācija par iespējamu vardarbību tiks nodota VBTAI inspektoriem un citām institūcijām - bāriņtiesai, sociālajam dienestam, policijai vai Drošāka interneta centram, uzlabojot bērniem drošu dzīves vidi un bērnu tiesību ievērošanu.

Uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona. Numuru 116111 var sazvanīt katru darba dienu no plkst. 8.00 līdz 23.00, sestdienās no plkst. 8.00 līdz 22.00, bet svētdienās - no plkst. 10.00 līdz 22.00.

Informāciju sagatavoja:

Zane Brīvmane, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26134505,  zane.brivmane@lm.gov.lv