darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Atraktīvā sarīkojumā Vērmaņdārzā popularizēs audžuģimeņu ideju | 01.06.2012.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) pārstāvji svētdien, 3.jūnijā, piedalīsies pasākumā ģimenēm „Maziņš notikums ar lielu sirdi: Palīdzi bērnam uzaugt ģimenē!", kurā pateiksies esošajām Latvijas audžuģimenēm un informēs sabiedrību par audžuģimeņu, aizbildņu un adoptētāju kustību.

VBTAI Bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta direktore Valentīna Gluščenko uzsver: „Latvijā joprojām ir nepiedodami daudz cilvēku un ģimeņu, kas rada bērnus un vienkārši palaiž tos pasaulē, pilnībā aizmirstot par vecāku pienākumu mīlēt, audzināt, mācīt un rādīt piemēru. Šādu vecāku vietā stājas audžuģimenes, no kurām ir atkarīgs, vai jaunās dzīvības, kas savas neilgās dzīves laikā jau ir smagi emocionāli un nereti arī fiziski cietušas, spēs atrast sevī spēkus labākai dzīvei, ticību cilvēkiem. Paldies audžuģimeņu vecākiem par pašaizliedzīgo darbu, mīlestību un ģimenes sajūtu!"

Pasākumā no plkst.12.00 Vērmaņdārzā būs atvērtas dažādas radošās darbnīcas: T-kreklu pārveidošana jaunās rotās un galvassegās, portretu zīmēšana, masku darbnīca, baroka laika leļļu teātris, filca un papīra darbnīcas, konfekšu pušķu veidošana, latgaļu sēta un prieka bikšu šūšana. Būs piepūšamās atrakcijas, lielie ziepju burbuļi, cukurvate un citi gardumi. Radošajā stūrītī līdzās Vērmaņdārza strūklakai būs iespēja izbaudīt eksotisku deju, sporta, cīņas un mākslas veidus: ušu paraugdemonstrējumus, capoeiru, zumbas deju, BMX fltatland un velotriālu, basketbola frīstailu un breiku.

Savukārt plkst. 14.00 sāksies koncerts, kurā piedalīsies dziedošās ģimenes Vītoli, Riči, Beitiki, Eriņi, Sējāni, Juris Kaukulis ar ģimeni, Haralds Sīmanis, kurš jau gandrīz 10 gadus ir audžutētis divām meitenēm, un dziedošā Artas Šomases ģimene, kā arī citi mākslinieki. Pasākuma noslēgumā plkst.18.00 kinoteātrī "Splendid Palace" būs izrāde "Minhauzena precības", ko iestudējusi jauniešu radošā apvienībā "Opā, opā".

Pasākums „Maziņš notikums ar lielu sirdi" iecerēts, lai popularizētu audžuģimeņu, aizbildņu un adoptētāju kustību, tāpēc laikā no pulksten 12.00 stendos un radošajās darbnīcās ģimenes varēs iepazīties ar ieteikumiem bērna emocionālo vajadzību apmierināšanai, audžuģimeņu, adoptētāju, aizbildņu un SOS bērnu ciematu kustību, Zvannieku māju.

Latvijā pašlaik ir 8101 bērns, kas palicis bez vecāku gādības. Vairāk nekā 1000 bērnu dzīvo audžuģimenēs, kas bāreņiem vai bez vecāku gādības palikušiem bērniem nodrošina aprūpi līdz brīdim, kamēr viņi varēs atgriezties savā bioloģiskajā ģimenē vai, ja tas nav iespējams, kamēr viņus adoptēs vai nodibinās aizbildnību. Kaut gan, pateicoties mērķtiecīgai valsts iniciatīvai un vairāku pašvaldību aktivitātei, audžuģimeņu kustība Latvijā ir strauji attīstījusies, joprojām to skaits ir nepietiekams. Tāpēc LM aicina aktīvi iesaistīties jaunu audžuģimeņu piesaistē gan pašvaldības un to struktūras (īpaši sociālos dienestus un darbiniekus), gan citus ar bērnu tiesību aizsardzību saistītus cilvēkus un institūcijas, gan sabiedrību kopumā.

Lai pretendētu uz audžuģimenes statusu, cilvēkam vai laulātam pārim jābūt vecumā no 25 līdz 60 gadiem. Sākumā jāvēršas dzīvesvietas bāriņtiesā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, jāuzraksta iesniegums par audžuģimenes statusa piešķiršanu, kā arī jāiesniedz ārsta izziņa par veselības stāvokli. Bāriņtiesa izskatīs dokumentus, izpētīs cilvēka vai laulāto dzīves apstākļus, kā arī motivāciju un spējas audzināt bērnu.

Mēneša laikā bāriņtiesa sniegs atzinumu par cilvēka vai pāra piemērotību audžuģimenes pienākumu veikšanai. Potenciālajai audžuģimenei piedāvās bezmaksas apmācību, pēc mācību kursa beigām notiks pārrunas. Tad bāriņtiesa pieņems lēmumu par audžuģimenes statusa piešķiršanu vai atteikumu piešķirt audžuģimenes statusu. 

Kad piešķirts audžuģimenes statuss, informāciju par audžuģimeni iekļauj audžuģimeņu reģistrā. Informāciju par audžuģimenēm, kas var uzņemt bērnus, ik mēnesi publicē VBTAI interneta vietnē www.bti.gov.lv/lat/arpusgimenes_aprupe/audzugimene/.

Atgādinām, ka audžuģimene saņem atlīdzību - 80 latus mēnesī - neatkarīgi no audzināšanā nodoto  bērnu skaita. Tāpat bērnu uzturam, kā arī apģērba un mīkstā inventāra iegādei piešķir pašvaldības pabalstus. Pašvaldības pienākums ir nodrošināt audžuģimenei sociālā darbinieka atbalstu un palīdzību problēmu risināšanā. Savukārt Labklājības ministrija nodrošina psiholoģiskās palīdzības, informatīvā un metodiskā atbalsta sniegšanu audžuģimenēm, kā arī audžuģimeņu apmācību.

Pasākumu „Maziņš notikums ar lielu sirdi: Palīdzi bērnam uzaugt ģimenē!" Rīgā, Vērmaņdārzā, rīko Sociālo pakalpojumu aģentūra sadarbībā ar portāliem „draugiem.lv", „Mammamuntetiem.lv" un „Radio Skonto".

Informāciju sagatavoja:

Zane Brīvmane, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26134505,  zane.brivmane@lm.gov.lv