darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM: Konkursā Labākā Latvijas sekretāre 2012 saskatāmas diskriminācijas iezīmes | 08.06.2012.

Konkursā „Latvijas labākā sekretāre 2012" saskatāmas dzimumu diskriminācijas un seksisma iezīmes, atzīst Labklājības ministrija (LM), iepazīstoties ar konkursa vērtēšanas kritērijiem.

LM uzskata, ka biroja un kancelejas preču tirgotāja „Officeday Latvia", laikraksta „Dienas Bizness", „Radio SWH" un „Tallink" rīkotais konkurss, kas noslēdzās piektdien, 8.jūnijā, vairāk līdzinās skaistumkonkursam, nevis profesionālu darbinieku spēju vērtēšanai.

Par to liecina interneta vietnē „db.lv" publicētā anketa, kurā apmeklētājiem bija jāraksturo  viņuprāt piemērotākās īpašības, ar kādām jābūt apveltītai perfektai sekretārei. Tostarp respondenti varēja izvēlēties starp auguma un matu krāsas parametriem, tāpat viens no jautājuma „Risinot darba jautājumus, sekretāre..." atbildes variantiem bija izteikums „bosa vēlēšanās nolasa no acīm".

„Konkursu rīkošana dažādu jomu profesionāļiem ir atzīstama. Tomēr būtiski ir darbiniekus, tai skaitā sekretāres un sekretārus, vērtēt nevis pēc matu krāsas, auguma parametriem vai kafijas vārīšanas prasmes, bet gan pēc profesionālām prasmēm. Darba devējiem ir jābūt sociāli atbildīgiem, kliedējot stereotipus par sieviešu un vīriešu piemērotību kādai profesijai, jo profesijai nav dzimuma, vecuma un tautības," uzsver labklājības ministre Ilze Viņķele.

Atgādinām, ka LM ir atbildīga par valsts politiku dzimumu līdztiesības jomā. Viens no  tās mērķiem ir mazināt darba tirgus segregāciju pēc dzimuma vai profesiju dalīšanos „sieviešu" un „vīriešu" profesijās, mudinot sievietes iegūt izglītību un vēlāk - darba vietu „netradicionālās" profesijās.  Darba tirgus segregācijai pēc dzimuma ir vairākas negatīvas ilgtermiņa sekas, proti, sievietes strādā zemāk apmaksātos darba tirgus sektoros kā zemāka līmeņa darbinieces, kas nozīmē zemākus tūlītējus ienākumus un mazākas pensijas vecumdienās.

LM informē, ka arī darba sludinājumos saskaņā ar Darba likumu darba devējs nedrīkst norādīt potenciālā darbinieka dzimumu, vecumu, izskatu.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Brīvmane, LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26134505,  zane.brivmane@lm.gov.lv