Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Divos valsts sociālās aprūpes centros ārēju apstākļu ietekmē miruši divi klienti | 13.06.2012.

Labklājības ministrija (LM) informē, ka 12.jūnijā Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) „Zemgale" filiālē „Jelgava" un VSAC „Latgale" filiālē „Kalupe" ārēju apstākļu ietekmē miruši divi klienti.

SAC „Jelgava" klientam bija 66 gadi, viņa nāves cēlonis - pašnāvība. Savukārt SAC „Kalupe" klientam bija 73 gadi un viņš slimnīcā miris pēc filiālē notikuša savstarpēja klientu incidenta. Labklājības ministrija izsaka visdziļāko līdzjūtību mirušo tuviniekiem.

LM uzsver, ka abos gadījumos klientu nāve nav saistīta ar sociālo aprūpi. Abās situācijās sociālo aprūpes centru darbinieki nekavējoties rīkojās, t.sk., izsauca neatliekamo medicīnisko palīdzību, kā arī atbilstoši ārstu norādījumiem sniedza profesionālu un savlaicīgu palīdzību.  

LM no abu VSAC direktorēm ir pieprasījusi paskaidrojumus par nāves gadījumiem. Centros notikušos nāves gadījumus izmeklēs policija.   

Ņemot vērā VSAC konstatētos trūkumus klientu aprūpē, LM izstrādājusi informatīvo ziņojumu valdībai Par situācijas stabilizēšanu valsts sociālās aprūpes centros. Ziņojumu LM šobrīd saskaņo ar Tieslietu un Finanšu ministrijām.

Paralēli LM veiktajām pārbaudēm ministrija ir aicinājusi arī NVO izvērtēt sociālās aprūpes institūcijās esošo klientu dzīves kvalitāti. Tāpat LM sadarbībā ar ekspertiem 3 VSAC filiālēs īstenos pilotprojektu. Tas nepieciešams, lai pārliecinātos, vai izstrādātais klientu grupēšanas modelis un pakalpojuma organizēšana atbilstoši klientu vajadzībām, ir efektīvi piemērojams praksē. Pilotprojekta laikā nenotiks klientu pārvietošana vai iejaukšanās viņu privātajā dzīvē.

Atgādinām, ka lielākā daļa no VSAC dzīvojošiem ir cilvēki ar smagiem garīga rakstura traucējumiem, kuri atrodas pilnā valsts apgādībā, jo nespēj dzīvot patstāvīgi, sevi aprūpēt un strādāt algotu darbu.

Pēc LM statistikas datiem uz 2012. gada 1.aprīli ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus saņēma 4545 cilvēki.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.