darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM aicina uz diskusiju un izstādi par pieejamu vidi | 14.06.2012.

Labklājības ministrija (LM) Eiropas gada aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei (2012) ietvaros aicina interesentus uz izglītojošiem semināriem un izstādi Eiropas Savienības (ES) mājā.

15.jūnijā plkst.11.00 ES mājā norisināsies seminārs „Pieejama vide visiem", kura dalībniekiem būs iespēja dzirdēt un redzēt, kādai jābūt draudzīgai un pieejamai videi, īpaši vecākās paaudzes cilvēkiem, cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem un vecākiem ar bērniem. Uz semināru aicinām senioru nevalstiskās organizācijas un citus interesentus, kuriem ir svarīgi vides pieejamības jautājumi.

Semināra dalībnieki varēs noskatīties filmu, kas popularizē vides pieejamības labās prakses piemērus Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) un Kohēzijas fonda (KF) līdzfinansētajos projektos.

Filma ar subtitriem vieglajā valodā izveidota kā mācību materiāls 2011.gadā un stāsta par ERAF un KF līdzfinansēto projektu ietvaros īstenotajiem vides un informācijas pieejamības nodrošināšanas pasākumiem cilvēkiem ar kustību, redzes, dzirdes un garīgās attīstības traucējumiem rekonstruējamās un renovējamās ēkās, būvniecības objektos, uz rekonstruējamiem un renovējamiem ceļiem u.c., kā arī vides pieejamības nodrošināšana no dzimumu un vecuma perspektīvas.

Semināra dalībnieki saņems informāciju par to, kas tiek darīts pašlaik vides pieejamības uzlabošanai, īpaši dažādos ar ES struktūrfondu līdzekļiem atbalstītos projektos. Tāpat pasākumā būs praktiski uzdevumi un diskusijas par vides pieejamības aspektiem. Kā eksperts seminārā piedalīsies Liepājas Neredzīgo biedrības priekšsēdētājs Māris Ceirulis.

Savukārt 19.jūnijā plkst.11.00 aicinām uz semināru - diskusiju „Labāka ikdiena senioriem", kuras laikā dalībnieki debatēs par divām tēmām: uz senioriem orientēta dizaina nepieciešamību, kā arī par senioru dzīvesveidu un to, kā nodrošināt neatkarīgu dzīvi.

Dienas pirmajā daļā Latvijas Mākslas akadēmijas pārstāvis Jānis Gailītis stāstīs par studentu pētnieciskajiem darbiem „STAR DUST" projekta ietvaros. Savukārt interjera dizainere Ilze Melgalve dalīsies domās par projektu „Vannas istabas „pielaikošanas kabīne" - estētiski pievilcīgas vannas istabas modelēšana cilvēkam ar konkrētām vajadzībām pēc universālā dizaina principiem".

Semināra otrajā daļā plkst. 13.00 notiks paneļdiskusija „Senioru dzīvesveids". Tajā Dr. Atis Zakatistovs stāstīs par senioru dzīvesveidu „Graudu" Valdemāra rezidencē, Aldis Melgalvis, senioru ciemata „Berķenes muiža" attīstītājs, - par senioru ciemata izveidošanu Berķenes muižā, bet Reinis Ignatovičs - par diennakts aprūpi senioru rezidencē „Senior Baltic".

Uz šo semināru aicinām senioru organizācijas, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, profesionāļus, kas darbojas vides jomā - dizainerus, arhitektus, ģimenes ārstus, garīdzniekus, kā arī citus interesentus.

Vienlaikus ar semināru ES mājas izstāžu zālē līdz jūnija beigām būs apskatāma izstāde „Senioriem draudzīgs dizains". ES māja atrodas Rīgā, Aspazijas bulvārī 28, tālrunis 67085445.

egakt.png - 63.89 KB

Informāciju sagatavoja:

Zane Brīvmane, LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26134505, zane.brivmane@lm.gov.lv