Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Jaunieši ar redzes traucējumiem var pieteikties vasaras nometnei | 15.06.2012.

esfiegtavnak.jpg - 5.12 KB

 

No 9.līdz 13. jūlijam Priekuļu novadā norisināsies nometne „Tilts uz veiksmi", kurā aicināti piedalīties jaunieši ar redzes traucējumiem, informē Labklājības ministrija (LM).

Nometnē dalībnieki varēs gan atpūsties, gan izglītoties, nostiprinot zināšanas un pārliecību par nākotnes karjeras izvēli, lai spētu iesaistīties darba tirgū, proti, konsultanti dalībniekiem saistošā veidā mācīs pareizi noformēt dokumentus, piemēram, CV, motivācijas vēstuli. Savukārt izpratni par profesijas izvēli varēs gūt dažādās aktivitātēs, tai skaitā ēnu dienā, kurā jaunieši varēs iejusties dažādu profesiju pārstāvju darba ikdienā.

 „Ikvienam cilvēkam, sasniedzot jaunieša vecumu, būtiska ir pareiza un veiksmīga profesijas un karjeras izvēle. Bieži vien jaunietis nav pārliecināts, ko viņš nākotnē vēlas darīt, kādu profesiju izvēlēties. Cilvēkiem ar redzes traucējumiem īpaši svarīgi ir apzināties ne tikai to, ko viņš vēlas, bet arī to, kādā sfērā viņš var būt konkurētspējīgs darba tirgū," uzsver Antra Ruiķe, LM Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības departamenta speciāliste, projekta vadītāja.

Nometnes laikā organizētāji veidos tēmai atbilstošu vidi, kurā noritēs teorētiskās un praktiskās nodarbības: seminārs, ēnu diena, kā arī citas aktivitātes un pasākumi. Jaunieši varēs piedalīties spēlēs, sporta aktivitātēs, dažādos uzdevumos un viktorīnās. Organizatori piesaistīs speciālistus, karjeras konsultantus un dažādu profesiju pārstāvjus, kas ar savu darba pieredzi un zināšanām palīdzēs sasniegt nometnes izvirzīto mērķi. Tāpat nometnē piedalīsies vairāki speciālisti-konsultanti, kuru uzdevums būs rūpēties par jauniešu drošību, labvēlīgu vidi.

Nometne no 9. līdz 13. jūlijam norisināsies Priekuļu novada Liepā, „Mežrozēs". Tajā aicināti piedalīties 16 - 32 gadus veci jaunieši, kas ir 1., 2. vai 3.grupas redzes invalīdi. Pieteikties nometnei iespējams pa tālruni 67562022 vai elektroniski: gatis.grintals@inbox.lv, dalība nometnē ir bez maksas.

Nometne norisināsies Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstītā projekta „Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstība personām ar redzes traucējumiem Latvijā" ietvaros. Tā mērķi ir mazināt sociālās atstumtības riska grupas - cilvēku ar redzes traucējumiem - sociālo izolētību un atstumtību, veicināt viņu izglītības un nodarbinātības līmeņa paaugstināšanos nākotnē, tādējādi uzlabojot viņu dzīves kvalitāti.

Līdz šim projekta ietvaros realizētas vairākas aktivitātes: izstrādāta mācību programma par personu ar redzes traucējumiem apmācību specifiku, izveidotas un ieviestas motivācijas un sociālās rehabilitācijas programmas. Tāpat uzsākta un sekmīgi turpinās suņu-pavadoņu apmācība, līdz 2013.gadam būs apmācīti trīs suņi-pavadoņi.

Projektu no 2009.līdz 2013.gadam īsteno LM sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrību.  Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 2.2 miljoni latu, no tiem 1.87 miljonus finansē no ESF līdzekļiem.

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Brīvmane, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26134505, e-pasts zane.brivmane@lm.gov.lv.