Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministre iepazīstinās ar Latvijas situāciju dzimumu līdztiesības jomā | 27.05.2008.

Labklājības ministre Iveta Purne (ZZS) 26. - 28. maijā apmeklē Kuresāri (Igaunija), lai piedalītos Ziemeļu un Baltijas valstu par dzimumu līdztiesību atbildīgo ministru sanāksmē.

Ministri diskutēs par līdzšinējo sadarbību, īstenojot dzimumu līdztiesības politiku un atšķirīgās tendences sieviešu un vīriešu situācijā.

I. Purne norāda, ka viens no būtiskiem dzimumu līdztiesības jautājumiem ir dzimumu segregācija darba tirgū: „Ir būtiski veiksmīgi sadalīt darba un ģimenes apvienošanas iespējas, lai bērna ienākšanu ģimenē varētu baudīt abi vecāki, saglabājot savu vietu un vērtību darba tirgū. Latvijā šādu iespēju piedāvā Darba likums, paredzot elastīga darba laika iespējas".  

„Būtisks ir darba devēju atbalsts, izmantojot īpašas darba laika organizēšanas formas un elastīga darba iespējas, veidojot ģimenēm draudzīgu darba vidi un palīdzot sievietēm pēc bērna kopšanas veiksmīgi iekļauties darba tirgū," norāda I. Purne.

Ministre atzīst, ka tik pat būtiski dzimumu līdztiesības jomā ir turpināt aizsākto darbu, atbalstot sievietes tehnisko profesiju izvēlē un mazinot dzimumu stereotipu popularizēšanu izglītības iestādēs.

Ministru diskusiju tēmas būs arī vardarbība pret sievietēm un cilvēku tirdzniecība seksuālās ekspluatācijas nolūkos.

Informāciju sagatavoja:

Gunta Skrebele, labklājības ministres preses sekretāre, 7021685; 29494943; gunta.skrebele@lm.gov.lv