darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM no 2013.gada rosina precizēt VSAA statusu | 28.06.2012.

Labklājības ministrija (LM) no 2013. gada 1. janvāra rosina precizēt Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) statusu no pašreizējā valsts iestādes - valsts aģentūras uz labklājības ministra pārraudzībā esošu tiešās pārvaldes iestādi.

Minētās izmaiņas nepieciešamas, jo ministrijām saskaņā ar Publisko aģentūru likuma pārejas noteikumu 2. punktu ir jāizvērtē valsts aģentūru darbības atbilstība minētā likuma prasībām. Pēc tam valdībai līdz 2013. gada 1. janvārim jāpieņem lēmums par attiecīgās aģentūras darbības turpināšanu, likvidēšanu vai reorganizēšanu.

Izvērtējot VSAA darbības atbilstību valsts aģentūras statusam, LM konstatēja, ka tā atbilst tiešās pārvaldes iestādes statusam, jo VSAA tiek finansēta no valsts sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta īpašiem mērķiem iezīmētajiem ieņēmumiem.

Paredzēts, ka VSAA ne tikai konsultēs, bet arī informēs iedzīvotājus valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumu, valsts sociālo pabalstu, valsts izdienas pensiju un valsts fondēto pensiju shēmas jautājumos. Plānots, ka VSAA divas reizes gadā būs jāiesniedz pārskati par tās funkciju izpildi, kā arī par budžeta līdzekļu izlietojumu.

Pašreiz VSAA darbību reglamentē 2011.gada 21.jūnijā apstiprināts nolikums. Tā kā no 2013.gada netiek mainīts ne VSAA kā valsts iestādes statuss, ne tās funkcijas un uzdevumi, nolikumā paredzēti tikai nelieli grozījumi.

Iepriekšminēto paredz LM izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nolikums, kas ceturtdien, 28.jūnijā, izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē. Grozījumi vēl ir jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Ar noteikumu projektu iespējams iepazīties LM mājas lapā sadaļā Aktuāli - Tiesību aktu projekti http://www.lm.gov.lv/text/1789.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.