darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Semināros uzlabos personāla zināšanas par VSAC klientu dzīves kvalitāti | 28.06.2012.

Labklājības ministrija (LM) visu valsts sociālās aprūpes centru (VSAC) vadītājiem un darbiniekiem rīkos seminārus, kuros sniegs ekspertu rekomendācijas, kā uzlabot dzīves kvalitāti centru klientiem.

LM uzsver, ka semināri ir viena no aktivitātēm, kas paredzētas, lai nekavējoties novērstu trūkumus kvalitatīva sociālās aprūpes pakalpojuma nodrošināšanā visos valsts sociālās aprūpes centros.

29. jūnijā seminārs VSAC „Zemgale" un „Vidzeme" darbiniekiem notiks VSAC „Zemgale" filiālē „Iecava", savukārt 3.jūlijā šāds seminārs notiks VSAC „Rīga" filiālē „Jugla". Uz to aicināti VSAC "Rīga", VSAC "Latgale", VSAC "Kurzeme" speciālisti.

Semināros LM darbinieki atkārtoti informēs par iepriekš veiktajās pārbaudēs konstatētajiem trūkumiem un sniegs ieteikumus to novēršanai. Savukārt biedrības "Latvijas kustība par neatkarīgu dzīvi" pārstāvji sniegs rekomendācijas iestāžu darbiniekiem par klientu dzīves kvalitātes praktisku uzlabošanu.

Atgādinām, ka LM šā gada oktobrī uzsāks pilotprojektus valsts sociālās aprūpes centros. Tajos noskaidros, cik daudz darbinieku nepieciešams klienta aprūpei, ņemot vērā viņa vajadzības - diagnozi un funkcionālos traucējumus. Projektus īstenos VSAC filiālēs "Rīga", "Baldone" un "Jelgava". Tāpat LM vēlas attīstīt alternatīvos pakalpojumus, lai cilvēki, kam to atļauj veselības stāvoklis, varētu dzīvot patstāvīgi.

Pēc LM statistikas datiem, 2012.gada 1.jūnijā ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus saņēma 4545 cilvēki.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Brīvmane, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26134505,  zane.brivmane@lm.gov.lv