Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM uzsāk sarunas ar Izraēlu par sadarbību sociālās drošības jautājumos | 28.05.2008.

Lai pārrunātu abpusējo līgumu sociālās drošības jomā, no 27. līdz 29.maijam Latvijā viesojas Izraēlas par pensionāru lietām atbildīgais ministrs Rafi Eitanu. Vizītes laikā viņš tikās ar Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretāru Ringoldu Beinaroviču.

Tikšanās laikā abu valstu pārstāvji pārrunāja iespējas noslēgt abpusējo sadarbības līgumu sociālās drošības jautājumos, lai cilvēki no Latvijas dodoties uz Izraēlu un otrādi varētu saņemt pensiju arī no otrā valstī uzkrātajām sociālajām iemaksām.

Izraēlā kopš 1992.gada ir ieceļojuši aptuveni 18 tūkstoši cilvēku no Latvijas, no tiem aptuveni 1-2 tūkstoši cilvēku ir pensijas vecumā.

Pašlaik Izraēlā dzīvojošie cilvēki no Latvijas saņem pensijas tikai no Izraēlā uzkrātajām sociālajām iemaksām. Tā kā šīs iemaksas ir salīdzinoši nelielas, arī pensijas ir nelielas. Pēc Latvijas un Izraēlas abpusējā sadarbības līguma noslēgšanas, cilvēki varēs saņemt arī Latvijā uzkrātās sociālās apdrošināšanas iemaksas.

Tikšanās laikā abas valstis iepazīstināja arī ar savu pieredzi senioru izglītības un nodarbinātības jomā.

Arī LM eksperti no 24.maija līdz 29.maijam atrodas Izraēlā starpvalstu sarunās par Latvijas un Izraēlas līguma projektu par sadarbību sociālās drošības jomā.

Latvijas sadarbība ar Izraēlu tika uzsākta 2006.gadā, kad notika pirmā abu valstu ekspertu tikšanās.Informāciju sagatavoja:
Ilona Jurševska, Komunikācijas departamenta direktore, 7021632, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv
Ilze Svikliņa, sabiedrisko attiecību speciāliste, 7021590, 28341987, ilze.sviklina@lm.gov.lv