darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM vērtēs Eiropas gada pamatprincipu ievērošanu pašvaldībās | 17.07.2012.

egan.png - 9.33 KB

Labklājības ministrijas (LM) speciālisti no 19.jūlija līdz 3.augustam piedalīsies konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2012" otrās kārtas vērtēšanā. Šogad īpašu uzmanību pievērsīs pašvaldību labajai praksei, nodrošinot atbalstu iedzīvotāju aktīvai, veselīgai novecošanai un paaudžu solidaritātei, kā arī veselīgam dzīvesveidam.

„Šoreiz pašvaldības vērtēsim kontekstā ar Latvijas Eiropas gadam noteiktajām prioritātēm. Lai nodrošinātu sekmīgu darbu un ilgtspēju, pašvaldībām ir jācenšas radīt tāda vide, kas būtu piemērota ģimenēm visplašākajā izpratnē - lai tajā vienlīdz labi justos gan vecāki ar maziem bērniem, gan seniori," uzsver LM valsts sekretāre Ieva Jaunzeme.

Konkursa otrajai kārtai no Zemgales Plānošanas reģiona izvirzīta Bauskas novada pašvaldība, Dobeles novada pašvaldība un Jelgavas pilsētas pašvaldība. No Kurzemes Plānošanas reģiona ir izvirzīta Liepājas pilsētas pašvaldība, Ventspils pilsētas pašvaldība un Kuldīgas novada pašvaldība.

No Rīgas Plānošanas reģiona izvirzīta Alojas novada pašvaldība, Jūrmalas pilsētas pašvaldība un Rīgas pilsētas pašvaldība. Latgales Plānošanas reģiona žūrija ir izvirzījusi Daugavpils pilsētas domi, Dagdas novada pašvaldību un Balvu novada pašvaldību. Savukārt Vidzemes Plānošanas reģions ir izvirzījis Rūjienas novada pašvaldību, Valmieras pilsētas pašvaldību un Gulbenes novada pašvaldību.

Vizītes reģionos sāksies 19.jūlijā, kad komisijas dosies uz Bausku un Dobeli, un 20.jūlijā - uz Jelgavu. Uz Liepāju un Kuldīgu vērtēt pašvaldības komisija dosies 23.jūlijā, savukārt uz Ventspili - 24.jūlijā. Rīgu un Jūrmalu plānots vērtēt 26.jūlijā, un Aloju vērtēs 27.jūlijā. Daugavpils pilsētu un Dagdu komisija apmeklēs 30.jūlijā, savukārt 31.jūlijā vērtēs Balvu novada pašvaldību.

Vizītes noslēgsies Vidzemē - 2.augustā vērtēs Rūjienas novada pašvaldību un Valmieras pilsētas pašvaldību, bet 3.augustā dosies uz Gulbeni. Konkursa noslēguma pasākums plānots 14.septembrī.

Konkursu „Eiropas gada pašvaldība 2012" Latvijas Pašvaldību savienība sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Labklājības, Izglītības un zinātnes, Veselības un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju šogad rīko pirmo reizi. Turpmāk katru gadu šī konkursa tēma mainīsies atbilstoši Eiropas gada tēmai.

Atgādinām, ka šogad Eiropas gada aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei (2012) ieviešanai Latvija ir izvirzījusi četras prioritātes: starppaaudžu sadarbības veicināšana, senioru vērtības celšana sabiedrībā, vecuma diskriminācijas darba tirgū mazināšana, kā arī aktīva un veselīga dzīvesveida sekmēšana. Eiropas gada 2012 atbildīgā institūcija Latvijā ir LM.

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Brīvmane, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26134505,  zane.brivmane@lm.gov.lv