darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Pasaules Banka: pagaidu sabiedriskie darbi palīdzēja pārdzīvot krīzi | 30.07.2012.

Nodarbinātības pasākums „Darba praktizēšana ar stipendiju pašvaldībās" palīdzējis daļai bez darba esošo Latvijas iedzīvotāju tikt galā ar krīzes radītajām sociālajām sekām, secināts Pasaules Bankas publicētajā pētījumā „Vai Latvijas sabiedrisko darbu programma atviegloja 2008.-2010.gada krīzes ietekmi" (Did Latvia's Public Works Program Mitigate the Impact of the 2008-2010 Crisis?).

Pētījuma mērķis bija novērtēt, vai pasākums „Darba praktizēšana ar stipendiju pašvaldībās" sniedza atbalstu tiem cilvēkiem, kam tas visvairāk bija nepieciešams, kā arī to, kāda bija šī pasākuma ietekme.

Pētījums parāda, ka pasākums veiksmīgi sasniedza nabadzīgos un sociālās atstumtības riskam pakļautos iedzīvotājus, bet salīdzinoši turīgas mājsaimniecības pasākumu dalībnieku starpā bija pārstāvētas ļoti maz.

Pasaules Banka secinājusi, ka stipendija sniedza atbalstu bezdarba gadījumā, un īstermiņā pasākuma dalībnieku mājsaimniecību ienākumu palielināja par 37%, ja salīdzina ar līdzīgām mājsaimniecībām, kuru dalībnieki nepiedalījās pasākumā.

Tāpat pētījumā secināts, ka neiegūtais ienākums šajā pasākumā bija mazāks nekā līdzīgos pasākumos citās valstīs. Tas parāda krīzes ietekmi un mazo brīvo darba vietu skaitu tajā brīdī ekonomikā, līdz ar to apliecinot, ka programma atviegloja krīzes ietekmi un sniedza cilvēkiem aktivizācijas iespējas.

Tomēr vienlaikus pētījuma autori vērš uzmanību uz to, ka, ņemot vērā krīzes dziļumu, pasākuma apjoms bija pārāk mazs, radot uz to garas rindas.

Pētījums elektroniskā veidā angļu valodā pieejams Labklājības ministrijas interneta vietnē www.lm.gov.lv, sadaļā „Aktuāli": http://www.lm.gov.lv/news/id/3756

 

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Brīvmane, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26134505,  zane.brivmane@lm.gov.lv