darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Samazina izmaksas darba atļauju pieprasīšanai ārzemju viesstrādniekiem Latvijā | 04.06.2008.

Lai mazinātu šķēršļus ārzemnieku nodarbināšanai Latvijā un atvieglotu darba devējiem ārvalstu darbinieku piesaisti uzņēmumos, Labklājības ministrija (LM) no šī gada 1.jūlija samazinās valsts nodevu par darba atļaujas pieprasīšanai nepieciešamo dokumentu izskatīšanu.

Tas nozīmē, ka turpmāk valsts nodeva vienam ārzemju viesstrādniekam būs 35 lati gadā. Tādējādi darba atļaujas izsniegšanas izmaksas samazinās par 385 latiem, un kopējās vienas darba atļaujas izmaksas par pirmo ārzemnieka ieceļošanas gadu būs 148 lati.

Līdz šim valsts nodeva bija 35 lati mēnesī. Samazinot nodevas apmēru tiks samazināta nevis darba devēja faktiskās izmaksas, kas saistītas ar ārzemnieka uzaicināšanu, bet gan ārzemnieka izdevumi saistībā ar nodarbinātību Latvijā un darba atļaujas saņemšanu.

Labklājības ministre I. Purne(ZZS) norāda, ka šī nodevas samazināšana nekādā gadījumā neapdraud vietējo darbaspēku, jo Latvijas iekšējais darba tirgus tiks aizsargāts un šobrīd spēkā esošie ierobežojumi netiks samazināti. Nodevas samazināšana bija būtiska, lai izlīdzinātu darba atļauju izsniegšanu izmaksas Baltijas valstīs, jo Latvijā salīdzinot ar Lietuvu un Igauniju darba atļaujas izsniegšanas izmaksas ārvalstniekiem līdz šim bija visaugstākās.

Ministre ir pārliecināta, ka šis lēmums paaugstinās uzņēmumu konkurētspēju, jo darba devēji varēs veiksmīgāk piesaistīt ārvalstu darbaspēku sev nepieciešamajās vakancēs, kurās ir darbaspēka trūkums vietējā darba tirgū.

Par vienu no ierobežojošiem faktoriem trešo valstu viesstrādnieku nodarbināšanā var uzskatīt arī samērā augstās uzturēšanās un darba atļaujas pieprasīšanas administratīvās izmaksas. Viesstrādnieka uzaicināšana un pirmreizējās uzturēšanās atļaujas noformēšana darba devējam izmaksā aptuveni 200 latu. Šajā summā ietilpst valsts nodeva par izsaukuma noformēšanu, dokumentu uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai pārsūtīšanu no Latvijas diplomātiskās vai konsulārās pārstāvniecības ārvalstīs uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, iesniegto dokumentu izskatīšanu, vīzas izsniegšanu, maksa par veselības apdrošināšanas polisi.

Savukārt saskaņā ar Darba atļauju noteikumiem darba atļaujas noformēšanas izmaksas būtiski paaugstina noteiktā valsts nodeva par darba atļaujas pieprasīšanai nepieciešamo dokumentu izskatīšanu, kas ir noteikta 35 latu apjomā par kalendāro mēnesi. Līdz ar to, ja ārzemnieka plānotā nodarbinātība ilgst vienu gadu, valsts nodevas apjoms ir 420 latu.


Informāciju sagatavoja:
Ilona Jurševska, LM Komunikācijas departamenta direktore 7021632, 26110065, Ilona.Jursevska@lm.gov.lv,
Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste 7021666, 26519920, liene.zvereva@lm.gov.lv