darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Turpmāk NVA reģistrēs jauniešu bezdarbnieku absolvētās izglītības iestādes | 10.09.2012.

Labklājības ministre Ilze Viņķele šodien, 10. septembrī, tiekoties ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktori Inesi Kalvāni un pārrunājot jauniešu nodarbinātības jautājumus Latvijā, lūgusi ieviest jaunu reģistrācijas sadaļu, kas turpmāk ļautu identificēt jauniešu bezdarbnieku absolvēto mācību iestādi.

Kā uzsver I.Viņķele: „Nodarbinātības problēmas skar cilvēkus dažādās vecuma grupās un bezdarba iemesli mēdz būt dažādi, tomēr runājot tieši par jauniešiem, vājais posms, ko es saskatu, ir atgriezeniskās saites trūkums - mūsu rīcībā nav  visaptverošas informācijas no pašiem jauniešiem, kuras skolas, t.sk. augstskolas, jaunieši ir absolvējuši un kuri ir reģistrējušies Nodarbinātības valsts aģentūrā. Attiecīgi, mums nav iespējas pilnvērtīgi izvērtēt viņu iegūtās izglītības sasaisti ar nespēju atrast kvalifikācijai atbilstošu darbu. Šāda reģistrācija vēlāk kopā ar Izglītības un zinātnes ministriju ļaus izvērtēt mācību programmu kvalitāti un atbilstību darba tirgus prasībām."

Tikšanās laikā ministre un NVA direktore pārrunāja, kā norit gatavošanās no šā gada rudens plānotajiem nodarbinātības pasākumiem jauniešiem bezdarbniekiem, ar mērķi trīs gadu laikā palīdzēt iesaistīties darba tirgū ap 500 jauniešiem. Paredzēts, ka „Darbnīcas jauniešiem" dos iespēju deviņu nedēļu laikā iepazīt trīs profesionālās jomas un tām nepieciešamās prasmes, lai jaunietim būtu vieglāk pieņemt lēmumu par turpmāk nepieciešamo zināšanu apguvi, lai vēlāk iesaistītos jau pastāvīgā darbā.

Šobrīd jauniešu vecumā no 15 līdz 24 gadiem bezdarbnieku skaits ir 11508 jeb 10,3 % no kopējā bezdarbnieku skaita.

Papildus informācija: Kristīne Liepa, labklājības ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos

+371 26318021,

Kristine.liepa@lm.gov.lv