Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM aicina uz grāmatu atvēršanas svētkiem | 25.09.2012.

Labklājības ministrija (LM) un Ziemeļu Ministru padomes (ZMP) birojs Latvijā trešdien, 26.septembrī, plkst.12.00 aicina uz grāmatu „Diena, kad Kārlis bija Karlīna" un „Diena, kad Rūta bija Rihards" atvēršanas svētkiem ZMP birojā.

Pasākumu atklās labklājības ministre Ilze Viņķele. Grāmatu atvēršanas svētkos piedalīsies Ķekavas novada pirmsskolas izglītības iestādes „Bitīte", Izglītības un zinātnes ministrijas, Valsts izglītības satura centra (VISC) un citu institūciju pārstāvji, kas bija iesaistīti projektā.

Bagātīgi ilustrētās grāmatas „Diena, kad Kārlis bija Karlīna" un „Diena, kad Rūta bija Rihards" paredzētas pirmsskolas vecuma bērniem lasīšanai bērnudārzā. To mērķis ir veicināt diskusijas bērnu vidū par zēnu un meiteņu lomām, priekšstatiem un gaidām.

Kopīga grāmatas lasīšana pirmsskolniekiem palīdzēs veidot viedokli, atbildot uz dažādiem ar dzimumu līdztiesību saistītiem jautājumiem, piemēram, vai meitenēm spēlēt futbolu ir pieņemami? Vai puišiem, kuri vēlētos paspēlēties ar lellēm, par to būtu jākautrējas? Vai visām meitenēm patīk rozā drēbes, bet puikām - tumšas?

Lai sekmīgi strādātu ar bērnu grāmatām, ir izdots metodiskais materiāls pedagogiem „Pirmsskolas, kurās ir vieta PepijPrinčiem un PirātPrincesēm". Tajā pirmsskolas speciālisti atradīs iedvesmu, kā atteikties no iesīkstējušajiem priekšstatiem par meiteņu un zēnu spējām, prasmēm, dzimumam piedienīgu uzvedību. Metodiskais materiāls aicina rotaļu un sarunu veidā atvērt bērniem plašākus apvāršņus, atklājot viņu patiesos talantus un sekmējot bērnu vispusīgu attīstību.

Pirmsskolas speciālistus ar grāmatu un metodisko brošūru ir plānots iepazīstināt semināros, ko organizēs VISC. Papildus Ķekavas novada pirmsskolas izglītības iestādē „Bitīte" apmācīs 60 Pierīgas novadu pedagogus un metodiķus darbam ar grāmatu un vienlīdzīgu iespēju veicināšanu zēniem un meitenēm. „Bitītē" bērni un pedagogi jau pašlaik pilotprojekta veidā strādā ar grāmatām un metodisko materiālu. Viņu pieredzi būs iespējams iepazīt video.

Gan grāmatas bērniem, gan metodiskais materiāls pedagogiem adaptēts Latvijas situācijai no dāņu valodas. Grāmatu oriģināls tapis Dānijas līdztiesības ministres uzdevumā. Grāmatas Latvijā adaptējusi un izdevusi darba grupa LM un ZMP kopīgā projekta ietvaros.

Projektu „„Dāņu bērnu grāmatas "Todien, kad Kārlis bija Karlīna" un "Todien, kad Rūta bija Rihards" un metodiskā materiāla skolotājiem  „Pirmsskolas, kurās ir vieta PepijPrinčiem un PirātPrincesēm" tulkošana, izdošana un pirmsskolas mācību iestāžu personāla un vecāku izglītošana par vienādu iespēju veicināšanu zēniem un meitenēm" pilnībā finansē ZNP, tā kopējās izmaksas ir Ls 6430. Pilotprojekts vienlaikus notiek Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Katras grāmatas tirāža ir 500 eksemplāri. LM interneta vietnē http://www.lm.gov.lv/upload/dzimumu_lidztiesiba/%5B4024%5D_lr_lm_gramata.pdf grāmatas iespējams lejuplādēt bez  maksas.

Mediju ievērībai!

Žurnālisti, kuri vēlas piedalīties grāmatu atvēršanas pasākumā, aicināti iepriekš pieteikties, zvanot vai rakstot LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālistei Zanei Brīvmanei (26134505, zane.brivmane@lm.gov.lv). Pasākums no plkst.12.00 līdz 13.30 notiks ZMP birojā Rīgā, Marijas ielā 13/3 (Berga bazārā).

Informāciju sagatavoja:

Zane Brīvmane, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26134505,  zane.brivmane@lm.gov.lv