darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Iepazīsies ar Igaunijas pieredzi demogrāfijas jautājumu risināšanā | 25.09.2012.

Demogrāfisko lietu padomes sēdē trešdien, 26.septembrī, apspriedīs Igaunijas valdības pieredzi, kā kaimiņvalstī īsteno valsts politiku demogrāfijas un ģimenes atbalstam.

Igaunijas Sociālo lietu ministrijas Bērnu un ģimenes departamenta padomniece Hanna Vseviova dalīsies pieredzē par ģimenes valsts atbalsta politiku Igaunijā. Kā būtiskāko valsts atbalstu Igaunijas ģimenēm kaimiņvalstī uzskata vecāku pabalstu izmaksu 19 mēnešu garumā.

Savukārt Iekšlietu ministrijas (IeM) Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieka vietniece Maira Roze iepazīstinās ar sagatavoto ziņojumu par migrācijas politiku. Statistika liecina, ka 2012.gadā Latvijā uzturas 60,2 tūkst. ārzemnieku ar derīgām uzturēšanās atļaujām jeb 2,27% no Latvijas iedzīvotāju kopskaita.

Ārlietu ministrijas (ĀM) Speciālo uzdevumu vēstnieks Rolands Lappuķe padomes locekļus iepazīstinās ar ziņojumu par diasporas jautājumiem. ĀM statistika liecina, ka Latvijas diasporas lielums pasaulē ir 350-400 tūkst. cilvēku. Arī šobrīd emigrācija nav apstājusies, bet notiek lēnāk.

Demogrāfisko lietu padomes mērķis ir veicināt vienotas valsts demogrāfiskās politikas izveidi un īstenošanu visos valsts pārvaldes līmeņos. Būtiskākie lēmumi, par ko vienojusies padome iepriekšējās sēdēs, ir sociālo iemaksu pensijas kapitālā dubultošana vecākiem, kuri kopj bērnu līdz pusotra gada vecumam, nekustamā īpašuma nodokļa atlaide 50% apmērā daudzbērnu ģimenēm un citi jautājumi.

Padomes sastāvā ir ekonomikas, labklājības, finanšu, iekšlietu, izglītības un zinātnes, kultūras, tieslietu, veselības un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri, Saeimas komisiju deputāti,  kā arī pārstāvji no Latvijas Universitātes,  Latvijas Zinātņu akadēmijas, Stratēģiskās analīzes komisijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības un vairākām nevalstiskajām organizācijām.

Demogrāfisko lietu padomes sēde notiks 26.septembrī plkst.9.30 Ministru kabinetā, Brīvības bulvārī 36, Ministru prezidenta zālē (3.stāvā). Sēdi vadīs Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Mediju iespējas: pirms padomes sēdes TV un foto iespēja, pēc sēdes - preses brīfings ar labklājības ministres, IeM, Igaunijas Sociālo lietu ministrijas pārstāvju piedalīšanos (notiks pie Ministru prezidentu zāles).

Informāciju sagatavoja:

Zane Brīvmane, LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26134505,  zane.brivmane@lm.gov.lv