darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM valsts sekretāre piedalīsies ES nodarbinātības un sociālo lietu ministru sanāksmē | 03.10.2012.

Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretāre Ieva Jaunzeme ceturtdien, 4.oktobrī, Luksemburgā piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Nodarbinātības un sociālās politikas ministru padomes (Padome) sanāksmē, kurā izskatīs vairākus jautājumus, kas saistīti ar darba aizsardzību un sociālo drošību, kā arī ar Kipras prezidentūras aktualitātēm.

Sanāksmes laikā plānots vienoties par direktīvu, kas aizstās 2004. gadā pieņemto direktīvu 2004/40/EK par minimālajām drošības un veselības aizsardzības prasībām attiecībā uz darbinieku pakļaušanu riskam, ko rada fizikāli faktori (elektromagnētiskie lauki).  Direktīvas 2004/40/EK spēkā stāšanās ir divreiz pārcelta uz vēlāku laiku, jo jaunākie pētījumi norāda, ka tajā noteiktās robežvērtības ir pārāk augstas, īpaši attiecībā uz magnētiskās rezonanses iekārtu pielietošanu. Topošā direktīva noteiks jaunas robežvērtības elektriskajiem, magnētiskajiem un elektromagnētiskajiem laukiem.

Latvija piekrīt iepriekšējās direktīvas atcelšanai un jaunas pieņemšanai, kas veicinās darbinieku aizsardzību pret elektromagnētisko lauku radīto risku un vienlaikus neradīs nesamērīgu slogu darba devējiem.

Tāpat Latvija atbalsta Padomē plānoto politisko vienošanos par lēmumiem attiecībā uz sociālās drošības tiesību saglabāšanu, cilvēkiem pārvietojoties starp ES dalībvalstīm un attiecīgajām trešajām valstīm saskaņā ar nolīgumiem, kas noslēgti starp ES un Turciju, Melnkalni, Albāniju un Sanmarīno Republiku.

Vienlaikus Latvija pozitīvi vērtē Padomes darba kārtībā ietvertos Kipras prezidentūras izstrādātos Padomes secinājumus. Vienos no tiem pievērsta uzmanība cīņai pret bērnu nabadzību un bērnu labklājības veicināšanai. Ir būtiski, ka šajos Padomes secinājumos bērnu nabadzības problēmas risināšana tiek skatīta „Eiropa 2020" stratēģijas kontekstā un kopsakarā ar tādiem jautājumiem kā veselība, izglītība, bērnu tiesību nostiprināšana u.c. Arī Latvijas Nacionālajā reformu programmā „Eiropa 2020" stratēģijas īstenošanai nabadzības līmeņa mazināšanas pasākumi ietver atbalstu ģimenēm ar bērniem.

Savukārt otrajos Padomes secinājumos uzsvērta nepieciešamība radīt jaunas darba vietas un sniegt labākas nodarbinātības iespējas jauniešiem. Šajos Padomes secinājumos ir iekļauta arī nepieciešamība radīt nodarbinātības pieaugumam labvēlīgus apstākļus, vienlaikus risinot darba tirgus vājāko dalībnieku vai grupu problēmas.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, e-pasts marika.kupce@lm.gov.lv.