darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Atzinumus asistenta un surdotulka pakalpojumu saņemšanai cilvēkiem ar invaliditāti plānots izsniegt no 1.novembra | 04.10.2012.

Plānots, ka Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK) sākot no 2012.gada 1.novembra varēs izsniegt atzinumus asistenta un surdotulka pakalpojumu saņemšanai no 2013. gada 1.janvāra.

Tādējādi cilvēki ar invaliditāti no 7 līdz 18 gadiem un ar I vai II invaliditātes grupu varēs savlaicīgi sākt kārtot nepieciešamos dokumentus asistenta pakalpojuma vai surdotulka pakalpojuma saņemšanai nākamajā gadā. Šobrīd noteikts, ka šāds atzinums ir jāizsniedz no 2013.gada 1.janvāra.

Iepriekšminēto paredz grozījumi Ministru kabineta Noteikumos par individuālo rehabilitācijas plānu personai ar prognozējamu invaliditāti un personai ar invaliditāti, kas ceturtdien, 4.oktobrī, izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē. Tie vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Ar grozījumu projektu iespējams iepazīties LM mājas lapā sadaļā Aktuāli - Tiesību aktu projekti http://www.lm.gov.lv/text/1789.

Atgādinām - Invaliditātes likums nosaka, ka cilvēkiem ar invaliditāti, izņemot cilvēkus, kuri atrodas ilgstošas aprūpes institūcijā, stacionārā ārstniecības iestādē vai ieslodzījuma vietā - no 2013.gada 1.janvāra tiek nodrošinātas tiesības pašvaldībā pēc to deklarētās dzīvesvietas saņemt no valsts budžeta apmaksātu asistenta pakalpojumu līdz 40 stundām nedēļā.

Šo pakalpojumu var saņemt bērni no 7 līdz 18 gadu vecumam un cilvēki ar I vai II grupas invaliditāti, kuriem, pamatojoties uz VDEĀVK ieteikumu, individuālajā rehabilitācijas plānā ir noteikta asistenta pakalpojuma nepieciešamība.

Tāpat Invaliditātes likums nosaka, ka cilvēkiem ar invaliditāti no 2013.gada 1.janvāra ir tiesības saņemt no valsts budžeta apmaksātu surdotulka pakalpojumu līdz 10 stundām mēnesī saskarsmes nodrošināšanai ar citiem cilvēkiem. To ir tiesības saņemt cilvēkam, kuram dzirdes traucējumus nevar kompensēt ar tehniskajiem palīglīdzekļiem un kuram, pamatojoties uz VDEĀVK ieteikumu, individuālajā rehabilitācijas plānā ir noteikta surdotulka pakalpojuma nepieciešamība.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825,  marika.kupce@lm.gov.lv