darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Pirmoreiz Latvijā ar ES fondu atbalstu vājredzīgi un neredzīgi cilvēki saņems augstākās izglītības diplomu | 09.06.2008.

Ar Eiropas fondu atbalstu pirmoreiz 12 vājredzīgi un neredzīgi cilvēki no visas Latvijas rīt, 10.jūnijā, saņems 1.līmeņa augstākās izglītības diplomu sociālajā rehabilitācijā. Jau šobrīd lielākā daļa absolventu strādā sociālās rehabilitācijas centros visā Latvijā.

Gatavojoties izlaiduma ceremonijai, Latvijas Neredzīgo biedrības priekšsēdētāja vietnieks Pēteris Locāns uzsvēra, ka „beidzot arī mums ir atvērtas robežas akadēmisko zināšanu pieejamībai. Mācību un apgūto zināšanu ieguvums ir neatsverams un šis laiks mums visiem paliks atmiņā. Akadēmiskās zināšanas ir devušas arī pārliecību, ka vari paveikt, pētīt un sistemātiski sakārtot domas. Arī ar pasniedzējiem mums bija laba sapratne, jo tieši viņu izpratne par mācību darbu ar mums bija ļoti svarīga."

Absolventi akadēmiskās zināšanas apguva 2,5 gadus sociālā darba un sociālās pedagoģijas augstskolas „Attīstība" īstenotajā programmā cilvēkiem ar redzes traucējumiem „Sociālā rehabilitācija", kas tika izveidota ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu. Programma bija paredzēta 12 redzes invalīdiem, kuri redzes problēmu dēļ vairs nevarēja strādāt savā iepriekšējā, kādreiz apgūtajā profesijā vai arī līdz šim nespēja iegūt profesionālo izglītību redzes dēļ.

Tā kā cilvēkiem ar redzes traucējumiem izglītības iespējas ir īpaši apgrūtinātas, nepieciešamo zināšanu apgūšanai mācību laikā tika izmantotas modernās tehnoloģijas - gan datori ar teksta palielināšanas iespējām, gan datori ar runas sintēzes programmas funkcijām, kas nepieciešams pilnīgi neredzīgiem cilvēkiem.

Tāpat mācību procesā pasniedzēji izmantoja braila raksta printeri, diktofonu un citas moderno tehnoloģiju ierīces, lai atvieglotu studentu zināšanu apguvi.

Savukārt maijā studenti prezentēja savus kvalifikācijas darbus par tādām tēmām kā sociālā rehabilitācija neredzīgiem cilvēkiem, motivācija izmantot suni pavadoni, sociālā rehabilitācija cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem, sadarbība ar pašvaldībām un citas.

Izlaidums notiks rīt, 10.jūnijā, plkst. 14.00 Cēsīs, Kr. Valdemāra ielā 13.


Informāciju sagatavoja:
Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste 7021666, 26519920, liene.zvereva@lm.gov.lv.