Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Valsts sociālā aprūpes centra „Zemgale” direktore par pārkāpumiem atbrīvota no amata | 23.10.2012.

Valsts sociālā aprūpes centra (VSAC) Zemgale direktore Marta Intenberga no 22.oktobra ir atbrīvota no direktores amata par viņas rīcībā konstatētajiem pārkāpumiem, veicot iepirkumus, informē Labklājības ministrija (LM).

LM uzsver, ka VSAC „Zemgale" direktore ir pārkāpusi Publisko iepirkumu likumu un likumu „Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu" saistībā ar vairākiem iepirkumu līgumu slēgšanas gadījumiem. Divos gadījumos bija iepirktas acīmredzami dārgākas preces un pakalpojumi. Savukārt citā situācijā tika noslēgts iepirkuma līgums, lai gan direktore varēja konstatēt, ka attiecīgajā iepirkumā komisija lēmumus par līguma slēgšanu, bija pieņēmusi prettiesiski - bez likumā noteiktā minimālā iepirkumu komisijas locekļu skaita.

„Pārbaudot ministrijas rīcībā nonākušo informāciju, konstatējām, ka VSAC „Zemgale" direktore, uzņemoties saistības par nepamatoti sadārdzinātu preču un pakalpojumu iegādi, valsts budžetam ir nodarījusi būtiskus zaudējumus. Šādā situācijā darba attiecības turpināt nebija iespējams, jo direktore bija zaudējusi darba devēja - ministrijas uzticību," norāda LM valsts sekretāre Ieva Jaunzeme.

Līdz vakances aizpildīšanai Valsts sociālās aprūpes centra "Zemgale" direktora pienākumus pildīs VSAC "Zemgale" filiāles "Jelgava" vadītājs Gaismonis Žilinskis.

Atgādinām, ka VSAC „Zemgale" ir LM padotībā esoša iestāde. Tā sastāvā ir sešas filiāles - Iecava, Īle, Jelgava, Ķīši, Ziedkalne, Kauguri. VSAC „Zemgale" šobrīd atrodas 937 cilvēki ar smagiem garīga rakstura traucējumiem.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, e-pasts marika.kupce@lm.gov.lv