darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Ventspils atzīta par trešo senioriem draudzīgāko pašvaldību Eiropā | 14.11.2012.

egan.png - 9.33 KB

Eiropas līmeņa konkursā par senioram draudzīgu vidi 3.vietu ieguvusi Ventspils pilsēta. Kopumā šajā konkursā piedalījās 233 pašvaldības no 24 Eiropas valstīm, tāpēc Ventspils panākumi atzīstami par ļoti nozīmīgiem.

Otrdien, 13.novembrī, Briselē norisinājās sešu Eiropas gada aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei (2012) konkursu apbalvošanas ceremonija, kurā Ventspils ieguva 3.vietu un 500 eiro naudas balvu par sasniegumiem senioriem draudzīgas vides veidošanā.

Ventspils pilsētas pašvaldība Eiropas Komisijas (EK) organizētajā konkursā startēja ar projektu "Ventspils - senioriem draudzīga pilsēta", kurā bija iekļauta informācija par saturīga brīvā laika pavadīšanas iespējām, kas Ventspils pašvaldībā ir pieejamas senioriem, kā arī par pievilcīgo un draudzīgo pilsētvidi.

Projektu papildināja fotogrāfijas, kas sniedza ieskatu par pilsētas infrastruktūru, īpaši par vides pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti, iespējām pilnvērtīgi piedalīties sabiedriskajā dzīvē, iesaistoties politiskajos, ekonomiskajos, kultūras un citos sociālajos procesos, kā arī jebkurā vecumā papildināt savas zināšanas.

Ventspils pilsētas kopā ar Gulbenes novadu uzvarēja arī Latvijas mēroga konkursā „Eiropas Gada pašvaldība 2012". Šīs pašvaldības Eiropas gada aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei (2012) ietvaros rīkotajā konkursā saņēmušas augstāko vērtējumu par atbalstu iedzīvotāju aktīvām un veselīgām vecumdienām, starppaaudžu solidaritātei, kā arī Eiropas Savienības (ES) vērtību popularizēšanai un sabiedrības iesaistei starptautiskā sadarbībā.

Konkursu „Eiropas gada pašvaldība 2012" Latvijas Pašvaldību savienība sadarbībā ar EK pārstāvniecību Latvijā, Labklājības, Izglītības un zinātnes, Veselības un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju šogad rīkoja pirmo reizi. Turpmāk katru gadu šī konkursa tēma mainīsies atbilstoši attiecīgā Eiropas gada tēmai.

Atgādinām, ka šogad Eiropas gada aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei (2012) ieviešanai Latvija ir izvirzījusi četras prioritātes: starppaaudžu sadarbības veicināšana, senioru vērtības celšana sabiedrībā, vecuma diskriminācijas darba tirgū mazināšana, kā arī aktīva un veselīga dzīvesveida sekmēšana. Eiropas gada 2012 atbildīgā institūcija Latvijā ir LM.

Plašāku informāciju par uzvarētājiem visos konkursos iespējams lasīt šeit http://europa.eu/ey2012/ey2012main.jsp?catId=1026&langId=en.

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Brīvmane, LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26134505,  zane.brivmane@lm.gov.lv