darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
No nākamā gada bezdarbnieku pabalstu varēs saņemt jebkurā VSAA nodaļā | 19.06.2008.

Lai atvieglotu bezdarbnieka un apbedīšanas pabalstu saņemšanu cilvēkiem pēc pašvaldību administratīvi teritoriālās reformas, kas noslēgsies 2009.gadā, Labklājības ministrija (LM) rosina ar 2009.gadu šo pabalstu aprēķināšanu, piešķiršanu un izmaksu nodrošināt jebkurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) nodaļā.

To paredz LM izstrādātie grozījumi ministru kabineta noteikumos par vidējās apdrošināšanas iemaksu algas aprēķināšanas kārtību bezdarbnieka pabalsta apmēra noteikšanai, un bezdarbnieka pabalsta un apbedīšanas pabalsta piešķiršanas, aprēķināšanas un izmaksas kārtību. Tie šodien, 19.jūnijā, izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē un vēl būs jāizskata valdībā.

Tāpat LM izstrādātie grozījumi paredz, ja laikā, par kuru cilvēks saņem bezdarbnieka pabalstu, šis cilvēks tiek atjaunots darbā un saņem atalgojumu par darbu, cilvēkam par šo periodu saņemtais pabalsts jāatmaksā VSAA piecu darba dienu laikā.

Tas nozīmē, ka cilvēkam piecu darba dienu laikā pēc darba algas saņemšanas par to ir jāinformē VSAA. Savukārt piecu darba dienu laikā pēc VSAA nosūtītā paziņojuma saņemšanas cilvēkam paziņojumā norādītā summa būs jāatmaksā VSAA norādītajā kontā.

Minētie grozījumi nepieciešami, lai attiecībā uz bezdarbnieka pabalstu saskaņotu minēto Ministru kabineta noteikumu  normas ar 2007.gada novembrī pieņemtajiem grozījumiem likumā par apdrošināšanu bezdarba gadījumā, kas stāsies spēkā ar 2009.gada 1.janvāri.

Atgādinām, ka pašlaik bezdarbnieka pabalstu var pieprasīt jebkurā VSAA nodaļā, taču pabalstu piešķir, aprēķina un izmaksā tikai tā VSAA nodaļa, kas atrodas cilvēka deklarētajā dzīvesvietā.

Informāciju sagatavoja:

Vineta Bērziņa, Komunikācijas departamenta direktores vietniece, 7021665, 26497758, vineta.berzina@lm.gov.lv

Ilze Svikliņa, sabiedrisko attiecību speciāliste, 7021590, 28341987, ilze.sviklina@lm.gov.lv