Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Eiropas gada (2012) laikā īstenotas daudzas aktivitātes | 12.12.2012.

ey_banner_lv_crop.png - 10.31 KB

Eiropas gada (2012) ietvaros īstenota virkne pasākumu, tostarp veicināta sadarbība starp jaunāko un vecāko paaudzi, popularizēti senioru sasniegumi un labās prakses piemēri, kā arī radīti priekšnosacījumi neatkarīgai, pilnvērtīgai un veselīgai dzīvei, informē Labklājības ministrija (LM), atskatoties uz paveikto.

„Šis gads ir bijusi lieliska iespēja, lai īpaši novērtētu zināšanas, pieredzi, meistarību, ko var dot seniori ne tikai savām ģimenēm un tuviniekiem, bet arī uzņēmumam, pilsētai un sabiedrībai kopumā. Turklāt labie darbi, ko seniori dara un spēj izdarīt, lai uzlabotu ne tikai savu, bet arī savu līdzcilvēku dzīvi, ir atrodami katrā Latvijas pilsētā un novadā. Pozitīva attieksme un vēlme kaut ko mainīt vispirms savā dzīvē un sev apkārt ir viena no atslēgām, kā panākt izmaiņas sabiedrībā, un to ir pierādījis šis Eiropas gads 2012," atzīst labklājības ministre Ilze Viņķele.

Tāpat Eiropas gada (2012) laikā noritēja vairāki konkursi, t.sk konkurss žurnālistiem par labāko rakstu, radio vai TV sižetu, konkurss darba devējiem „Senioriem draudzīgākais uzņēmums", konkurss sociālajiem uzņēmējiem, konkurss pašvaldībām par senioriem draudzīgas vides veidošanu, kā arī iedvesmojošo stāstu konkurss jauniešiem un senioriem.

Turklāt konkursu „Eiropas gada pašvaldība 2012" Latvijas Pašvaldību savienība sadarbībā ar EK pārstāvniecību Latvijā, Labklājības, Izglītības un zinātnes, Veselības un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju šogad rīkoja pirmo reizi.

Arī konkurss „Senioriem draudzīgs uzņēmums" 2012.gadā Latvijā norisinājās pirmo reizi. Tā mērķis bija skaidrot, kā praktiski veidot senioriem piemērotu darba vidi un attīstīt atbilstošu personāla politiku un motivāciju, kā arī popularizēt uzņēmumu labās prakses piemērus uz senioru vērstas nodarbinātības politikas īstenošanā.

Vienlaikus visa Eiropas gada (2012) laikā 7 labas gribas vēstnieki - Anatolijs Danilāns, Baiba Rasma Šteina, Inese Ziņģīte, Kārlis Būmeistars, Edgars Račevskis, Inese Kučinska un Ventspils centra sākumskolas zēnu koris un tā solists Miks Lasbergs informēja sabiedrību un dalījās savā pieredzē un zināšanās par aktīvu un veselīgu dzīvesveidu un sadarbību starp paaudzēm.

Dažādas aktivitātes organizēja gan nevalstiskās organizācijas, gan pašvaldības, gan privātie uzņēmumi. Pasākumus rīkoja arī cilvēki, kuriem bija labas idejas un vēlme kaut ko mainīt savā pilsētā, pašvaldībā, un veiksme, lai šīs idejas īstenotu dzīvē.

Piemēram, Saulkrastos senioriem bija iespēja tikties ar speciālistiem un runāt par veselīgu dzīvesveidu, ko un kā darīt, lai būtu kustīgs, aktīvs un veselīgs, kā arī diskutēt par to, kā risināt konfliktus, kas rodas paaudžu starpā.

Cieņa, iejūtība un sajūta, ka neesi aizmirsts bija tas, ko ar savām aktivitātēm mēģināja radīt projekta „Neviens nav aizmirsts" ietvaros - ciemojoties pie senioriem, kuriem nav tuvinieku vai kuri ir nonākuši grūtībās vai ir ierobežoti savās iespējās Kārsavā, Daugavpilī un Berģos.

Eiropas gada (2012) aktivitātēs iesaistījās arī jaunieši, apmācot seniorus dažādu jauno tehnoloģiju lietošanā, svešvalodās. Šādu iespēju izmantoja Rīgas aktīvo senioru alianse, Līvānu novada biedrība „Baltā māja", Jelgavas, Daugavpils, Lielvārdes, Dobeles, Valmieras un vairākas citas pašvaldības.

Aktīva novecošana nozīmē būt aktīvam visa mūža garumā, nevis tikai tad, kad cilvēks ir sasniedzis noteiktu vecumu. Līdz ar to veselība un aktīvs dzīvesveids bija viens no svarīgākajiem virzieniem šī gada ietvaros. Nūjošanas apmācības Rīgas pašvaldībā, senioru dejošana visā Latvijā, maratons un orientēšanās sacensības un vēl daudzas un dažādas sportiskas aktivitātes gada laikā īstenotas daudzās Latvijas pašvaldībās.

Atgādinām, ka trešdien, 12.decembrī, plkst. 15.00 Rīgas Valsts 2.ģimnāzijā Kr. Valdemāra ielā 1 notiks Eiropas gada aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei (2012) noslēguma pasākums, kur atskatīsies uz Eiropas gada (2012) ietvaros īstenotajiem pasākumiem un pateiksies galvenajiem sadarbības partneriem.

Ar pasākuma darba kārtību var iepazīties šeit http://www.lm.gov.lv/upload/eg2012/dk101212_edited.pdf .

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825,  marika.kupce@lm.gov.lv