darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
No 2013.gada precizēs SIVA statusu | 18.12.2012.

No 2013. gada 1. janvāra precizēs Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) statusu no pašreizējās valsts iestādes - valsts aģentūras uz labklājības ministra pārraudzībā esošu tiešās pārvaldes iestādi.

Minētās izmaiņas nepieciešamas, jo ministrijām saskaņā ar Publisko aģentūru likuma pārejas noteikumu 2. punktu ir jāizvērtē valsts aģentūru darbības atbilstība minētā likuma prasībām. Pēc tam valdībai līdz 2013. gada 1. janvārim jāpieņem lēmums par attiecīgās aģentūras darbības turpināšanu, likvidēšanu vai reorganizēšanu.

Izvērtējot SIVA darbības atbilstību valsts aģentūras statusam, Labklājības ministrija konstatēja, ka tā atbilst tiešās pārvaldes iestādes statusam, jo jau šobrīd pilda nevis atsevišķus pārvaldes uzdevumus, bet pamatā tos nodrošina.

Paredzēts, ka SIVA arī turpmāk īstenos valsts politiku personu ar invaliditāti un personu ar funkcionāliem traucējumiem sociālās integrācijas jomā, t.sk. nodrošinās šīm personām iespēju iegūt pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību (koledžas izglītību).

Plānots, ka SIVA divas reizes gadā būs jāiesniedz pārskati par tās funkciju izpildi, kā arī par budžeta līdzekļu izlietojumu. Pašreiz SIVA darbību reglamentē 2008. gada 1. aprīlī apstiprināts nolikums.

Iepriekšminēto paredz otrdien, 18.decembrī, valdībā apstiprinātie Ministru kabineta noteikumi Sociālās integrācijas valsts aģentūras nolikums.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.