darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM plāno uzlabot valsts sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta pārvaldījumu | 26.06.2008.

Lai veicinātu pietiekamu pensiju nodrošinājumu pašreizējiem pensionāriem, kā arī lai nodrošinātu sociālās apdrošināšanas sistēmas stabilitāti ilgtermiņā, Labklājības ministrija (LM) rosina turpināt sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta uzkrājumu veidošanu Valsts kasē, bet daļu no brīvajiem līdzekļiem turpmāk novirzīt šodienas pensionāru pietiekamu pensiju nodrošināšanai.

Tas nozīmē, ka sociālās apdrošināšanas budžeta brīvie līdzekļi (starpība starp gada budžeta ieņēmumiem un izdevumiem) tiktu ieguldīti noguldījumos Valsts kasē kā līdz šim, bet 10% no kārtējā gada brīvajiem līdzekļiem ik gadu līdz 2012.gada 31.decembrim tiktu novirzīti pietiekamu pensiju veicināšanai.

Līdz ar to tiktu palielināts uzkrājums valsts sociālās apdrošināšanas speciālajā budžetā, kas nepieciešams, lai nodrošinātu pensiju sistēmas ilgtspējīgu stabilitāti. Tajā pašā laikā tiktu uzlabots arī šodienas pensionāru finansiālais stāvoklis.

To paredz LM izstrādātā koncepcija par valsts sociālās apdrošināšanas finanšu resursu efektīvāko pārvaldīšanu, kas šodien, 26.jūnijā izsludināta Valsts sekretāru sanāksmē. Tā vēl būs jāizskata valdībā.

Pašlaik Latvijā ir vērojama zema dzimstība un vidējā mūža ilguma palielināšanās, kas  veicina sabiedrības novecošanos. Līdz ar to LM prognozes liecina, ka nākotnē Latvijā var izveidoties situācija, kad uz desmit strādājošiem būs seši pensionāri (šobrīd Latvijā uz desmit strādājošiem ir trīs pensionāri).

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas departamenta direktore, 7021632, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv

Ilze Svikliņa, sabiedrisko attiecību speciāliste, 7021590, 28341987, ilze.sviklina@lm.gov.lv