Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Viņķele: ir jāratificē strīdīgais Eiropas sociālās hartas pants par iedzīvotāju tiesībām uz aizsardzību pret trūkumu un sociālo nevienlīdzību | 11.02.2013.

Labklājības ministre Ilze Viņķele ziņo, ka ministrija rosina ratificēt diskutablo Eiropas sociālās hartas 30. pantu, kas runā par iedzīvotāju tiesībām uz aizsardzību pret trūkumu un sociālo nevienlīdzību.

Vienlaikus Viņķele norāda, ka izpildīt hartā iekļauto pantu, kas paredz, ka valsts veiks pasākumus, lai nabadzības riskam pakļautus cilvēkus nodrošinātu ar darbu, dzīvesvietu, apmācību, izglītību, kultūru, sociālo un medicīnisko aprūpi Latvijai, būs liels izaicinājums un prasīs koordinētu plānu, rīcību un sadarbības disciplīnu starp gandrīz visām valsts ministrijām.

„Līdz šim tik koordinēta rīcība ceļā uz attīstību bijusi vien, gatavojoties iestāties Eiropas Savienībā un pildot eiro ieviešanas nosacījumus. Šis ir ne mazāk nozīmīgs lēmums, kas demonstrē atbildību pret valsts iedzīvotājiem un vēlmi sasniegt Eiropas līmeņa dzīves kvalitāti. Spēt nodrošināt šī panta izpildi ir bijis diskutabls jautājums vairāku nedēļu garumā, tas ir normāli, jo valstij ir reāli jāizvērtē tās resursu kapacitāte tik apjomīgam solim. Krīzes laikā valsts to nevarēja, jo visi spēki bija jākoncentrē, lai noturētos virs ūdens. Tagad jāsāk virzīties uz attīstību, " norāda Viņķele.

Šodien koalīcijas sēdē Viņķele aicinās kolēģus hartas 30. panta ratifikāciju skatīt arī jaunveidojamās Nevienlīdzības mazināšanas darba grupas kontekstā, jo tās pamatuzdevums būtu priekšlikumu izstrāde turpmākas koordinētas rīcības nodrošināšanai. Pozitīva lēmuma gadījumā jautājums tiks virzīts gala lēmuma pieņemšanai Saeimā.


 
Papildu informācija: Marta Krivade, labklājības ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
+371 26486312, marta.krivade@gmail.com