darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Viņķele Briselē runās par Latvijas sociālo un bezdarba problēmu risināšanu | 27.02.2013.

Trešdien, 27. februārī labklājības ministre Ilze Viņķele Briselē (Beļģijā) tiksies ar Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļaušanas komisāru Laslo Andoru (László Andor), lai pārrunātu aktualitātes Latvijā attiecībā uz nodarbinātības situāciju un nabadzības mazināšanu.

Tikšanās laikā, kurā piedalīsies arī Labklājības ministrijas valsts sekretāre Ieva Jaunzeme, Viņķele ar komisāru apspriedīs Eiropas Komisijas (turpmāk - Komisija) rekomendāciju izpildi Latvijā. Ministre informēs, ka ir izveidota augsta līmeņa darba grupa nodarbinātības veicināšanai un nevienlīdzības mazināšanai, izstrādāti priekšlikumi par nodokļu sloga samazināšanu, palielināts neapliekamais minimums par apgādājamo personu, bērnu kopšanas un vecāku pabalsts līdz 100 latiem u.c. pasākumi, kas atvieglo mazāk aizsargāto sabiedrības grupu stāvokli un veicina ienākumu palielināšanos. Sarunas laikā ministre aicinās komisāru ierasties oficiālā darba vizītē Latvijā šī gada jūnija sākumā, lai piedalītos Labklājības ministrijas un Pasaules Bankas kopīgi organizētajā konferencē „Atgriežoties pie izaugsmes: liekot pamatus iekļaujošai izaugsmei Latvijā" (Beyond Recovery: Foundations for Inclusive Growth in Latvia - angļu val.)

Savukārt 28. februārī Briselē Viņķele kopā ar citu Eiropas Savienības (turpmāk - ES) valstu nodarbinātības un sociālo lietu ministriem piedalīsies Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju lietu ministru padomes (turpmāk - Padome) sanāksmē. Pirms oficiālās sanāksmes paredzēta arī ES dalībvalstu nodarbinātības un sociālo lietu ministru tikšanās ar ES prezidentu Hermanu Van Rompeju.

Padomes sanāksmes laikā plānots vienoties par priekšlikumu attiecībā uz jauniešu garantiju izveidošanu, kurā Komisija ierosina dalībvalstīm nodrošināt, ka jaunieši vecumā līdz 25 gadiem četru mēnešu laikā no brīža, kad kļūst par bezdarbniekiem vai beidz formālo izglītību, saņem kvalitatīvu darba, tālākizglītības vai apmācības piedāvājumu. Komisija atbalstīs dalībvalstu pasākumus, izmantojot ES finansējumu. Latvija šajā jautājumā piekrīt, ka jauniešu bezdarba jautājumam ir jāvelta pastiprināta uzmanība.

Vienlaikus sanāksmes laikā Komisija prezentēs paziņojumu par sociālo investīciju pakotni, kuras mērķis ir sekmēt dalībvalstu politiku pārvirzīšanu uz sociālajām investīcijām, lai nodrošinātu sociālo sistēmu atbilstību un ilgtspēju, vienlaikus saistot šos centienus ar ES fondu, īpaši Eiropas Sociālā fonda efektīvu izmantošanu.

Sanāksmes darba kārtībā iekļauta arī ministru diskusija par Eiropas semestri, kas ir Eiropas līmeņa politikas koordinācija mehānisms. Ministri diskutēs par jautājumiem saistībā ar darba tirgus reformām, sieviešu līdzdalību darba tirgū, pensiju sistēmu reformām un ilgtspēju, kā arī cīņu pret nabadzību, lai sasniegtu „Eiropa 2020" stratēģijas mērķus.

Papildu informācija:
Marta Krivade
labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
+371 26486312
marta.krivade@lm.gov.lv