Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Rūpīgāk vērtēs cilvēku veselības un dzīvības drošību publiskos pasākumos | 28.02.2013.

Publisko pasākumu organizatoriem būs pienākums pārtraukt pasākumu, ja riska novērtējumā būs secināts, ka pasākuma norise apdraud vai var apdraudēt tā dalībnieku vai apmeklētāju dzīvību un veselību.

Iepriekšminēto paredz Labklājības ministrijas (LM) izstrādātie grozījumi Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā. Šādi grozījumi ļaus pilnveidot sabiedrības drošību un novērsīs apdraudējumu pasākumu apmeklētāju un dalībnieku, īpaši bērnu, veselībai un dzīvībai.

Tas nozīmē, ka pirms publiskiem pasākumiem tā rīkotājiem sadarbībā ar kompetentām iestādēm būs jāveic riska novērtējums. Ja kompetentās iestādes konstatēs dzīvībai vai veselībai būtiskus apdraudējumus, pasākuma organizatoram būs pienākums publisko pasākumu pārtraukt vai atcelt.

Līdz šim pārtraukt vai atcelt publisku pasākumu varēja tikai tādos gadījumos, kad to pieprasīja par tehnisko drošību atbildīgā persona vai Valsts policijas atbildīgā amatpersona sakarā ar draudiem pasākuma apmeklētāju vai dalībnieku drošībai.

Grozījumi likumā ceturtdien, 28.februārī, izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē. Tie vēl jāsaskaņo ar ministrijām, jāapstiprina valdībā un jāpieņem Saeimā. Ar likumprojektu var iepazīties LM interneta vietnē sadaļā „Aktuāli" - „Tiesību aktu projekti": http://www.lm.gov.lv/text/1789.

Atgādinām, ka X Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā 2010.gada vasarā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija vairākkārt saņēma ziņojumus par bērnu pakļaušanu veselības un dzīvības apdraudējumam Latvijas klimatiskajiem apstākļiem neierastā karstuma dēļ.

Informāciju sagatavoja:
Zane Brīvmane, LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26100727,  zane.brivmane@lm.gov.lv