darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Debatēs par valsts atbalstu ģimenēm un dzimstības veicināšanai | 08.03.2013.

Demogrāfisko lietu padomes sēdē pirmdien, 11.martā, debatēs par valsts atbalstu ģimenēm ar bērniem un dzimstības veicināšanai, kā arī par priekšlikumiem vardarbības izskaušanai.

Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesību politikas jautājumos Laila Medina informēs par ministrijas likumdošanas iniciatīvām vardarbības izskaušanai ārpus kriminālprocesa, piemēram, par iespēju vardarbībā cietušiem cilvēkiem lūgt tiesu noteikt ierobežojumus vardarbību veikušajam.

Savukārt Labklājības ministrijas (LM) Bērnu un ģimenes politikas departamenta vecākais eksperts Maksims Ivanovs informēs par LM jau paveikto un nākotnē plānoto, palielinot valsts atbalstu dzimstības veicināšanai un ģimenēm ar bērniem.

LM atgādina, ka šogad divkārt palielināti vecāku, maternitātes un paternitātes pabalstu griesti. Tāpat dubultots bērna kopšanas pabalsts nestrādājošajiem vecākiem līdz bērna 1 gada vecumam, par 70% palielināts bērna kopšanas pabalsts vecākiem, kuriem ir bērni vecumā līdz pusotram gadam un veiktas citas būtiskas aktivitātes vecāku atbalstam.

Demogrāfisko lietu padomes mērķis ir veicināt vienotas valsts demogrāfiskās politikas izveidi un īstenošanu visos valsts pārvaldes līmeņos. Būtiskākie lēmumi, par ko vienojusies padome iepriekšējās sēdēs, ir sociālo iemaksu pensijas kapitālā dubultošana vecākiem, kuri kopj bērnu līdz pusotra gada vecumam, nekustamā īpašuma nodokļa atlaide 50% apmērā daudzbērnu ģimenēm un citi jautājumi.

Padomes sastāvā ir ekonomikas, labklājības, finanšu, iekšlietu, izglītības un zinātnes, kultūras, tieslietu, veselības un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri, Saeimas komisiju deputāti,  kā arī pārstāvji no Latvijas Universitātes,  Latvijas Zinātņu akadēmijas, Stratēģiskās analīzes komisijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības un vairākām nevalstiskajām organizācijām.

Demogrāfisko lietu padomes sēde notiks 11.martā plkst.12.00 Ministru kabinetā, Brīvības bulvārī 36, Ministru prezidenta zālē (3.stāvā). Sēdi vadīs Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Mediju iespējas: pirms padomes sēdes TV un foto iespēja, pēc sēdes - preses brīfings, kurā sēdes dalībnieki atbildēs uz žurnālistu jautājumiem (notiks pie Ministru prezidentu zāles).


Informāciju sagatavoja:
Zane Brīvmane, LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26100727,  zane.brivmane@lm.gov.lv