darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Viņķele: valsts atbalsts ģimenēm tikai pieaugs | 26.03.2013.

Saistībā ar medijos izplatīto informāciju par iespēju diferencēt valsts pabalstu ģimenēm, labklājības ministre Ilze Viņķele uzsver, ka tas nenozīmē valsts atbalsta atņemšanu ģimenēm ar vidējiem vai augstiem ienākumiem.

„Nevienai Latvijas ģimenei - nedz trūcīgajām, nedz turīgajām, valsts atbalsts netiks atņemts.  Jautājums ir par tā mērķētāku veidošanu, lai atbalsts ģimenei būtu atvieglojums vai palīdzība, nevis simbolisks žests," uzsver Viņķele.

Ja trūcīgajām ģimenēm šis pabalsts ir izdzīvošanas jautājums un tas jāpaaugstina, tad ģimenēm ar vidējiem un augstiem ienākumiem nozīmīgāki būtu ar izglītības un veselības aprūpes veicināšanu saistīti pakalpojumi, kā arī nodokļu atvieglojumi. Valsts atbalstam jābūt diferencētam un katras ģimenes iespējām un vajadzībām pielāgotam.

Viņķele atgādina, ka Finanšu un Labklājības ministrijas, plānojot 2014. gada valsts budžetu, piedāvā celt gan neapliekamo minimumu, gan atvieglojumu par apgādībā esošajā personām, kas palielinātu ekonomiski aktīvo ģimeņu ienākumus, īpaši ģimenēm ar vidējie un zemiem ienākumiem.

Konkrēti valsts pabalsta ģimenēm diferencēšanas varianti tiks piedāvāti šīs vasaras beigās, pēc tam, kad ministrija būs saņēmusi Pasaules bankas pētījumu "Latvija: kurš ir bezdarbnieks, ekonomiski neaktīvais un trūcīgais?".

Papildu informācija:

Marta Krivade
labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
+371 26486312
marta.krivade@lm.gov.lv