darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministre pasniedz Ministru kabineta Atzinības rakstu Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētājai | 03.07.2008.

Labklājības ministre Iveta Purne (ZZS) šodien, 3. jūlijā svinīgi pasniedza Ministru kabineta Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas valsts pensiju sistēmas attīstībā Latvijas Pensionāru federācijas(LPF) priekšsēdētājai Ainai Verzei. Savukārt Ministru kabineta Pateicības raksts piešķirts LPF valdes loceklim Kārlim Bormanim.

A. Verze ir devusi nozīmīgu ieguldījumu pensiju reformas īstenošanā, sociālās palīdzības jautājumu risināšanā, kā arī sniegusi priekšlikumus par problēmām un to iespējamiem risinājumiem jomās, kas skar ne tikai pensionārus, bet arī citas sociāli neaizsargāto iedzīvotāju grupas. A. Verze aktīvi darbojusies LPF jau kopš 1993.gada 27.februāra un 2003.gada 27. oktobrī ievēlēta par LPF priekšsēdētāju.

Savukārt Kārlis Bormanis ir devis būtisku ieguldījumu sabiedrībai tik nozīmīgajā informēšanas darbā jau vairāk nekā 10 gadus veidojot un vadot LPF laikrakstu „Latvijas Pensionārs". Kārlis Bormanis aktīvi darbojas arī kā LPF valdes un domes loceklis.

Ministre norādīja, ka šie cilvēki ar savu veikumu un saviem sasniegumiem daudzu gadu garumā ir stiprinājuši mūsu demokrātisko valsti,  aktīvi līdzdarbojušies sabiedrībai būtisku lēmumu pieņemšanā, kā arī sabiedrības izpratnes veicināšanā par mums visiem tik būtiskiem sociāliem jautājumiem.

I. Purne norādīja, ka pateicoties A. Verzes vadītās organizācijas ieguldījumam, vārdu salikums „Latvijas Pensionāru federācija" asociējas ar valstiski domājošiem profesionāļiem, kuriem ne tikai vārdos, bet arī darbos rūp Latvijas pensijas vecuma cilvēku interešu aizstāvība.

Īpaši augstu vērtējams A. Verzes ilgstošais ieguldījums Latvijas valsts pensiju sistēmas attīstībā - piemēram, līdzdalība grozījumu likumā „Par valsts pensijām" izstrādē, nosakot piemaksu pie vecuma pensijas par katru apdrošināšanas stāža gadu līdz 1995.gada 31.decembrim. Šo grozījumu rezultātā sniegts lielāks atbalsts pensionāriem ar lielu apdrošināšanas stāžu un nelielu pensijas apmēru.

A. Verze piedalījās arī darba grupā, kas izstrādāja Latvijas nacionālo pensiju ziņojumu par pietiekamām un ilgtspējīgām pensijām, kā arī Latvijas Republikas ziņojumu par ANO 2002.gada Starptautiskā Madrides rīcības plāna novecošanās jautājumos ieviešanu Latvijā.

Informāciju sagatavoja:

Gunta Skrebele, labklājības ministres preses sekretāre, 7021685; 29494943; gunta.skrebele@lm.gov.lv