darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Nabadzības, sociālās atstumtības un nevienlīdzības mazināšanas priekšlikumu izstrādes darba grupa vienojas par modeli, ko izmantos 2014. gada budžeta iniciatīvu vērtēšanai | 12.04.2013.

Pirmajā Nabadzības, sociālās atstumtības un nevienlīdzības mazināšanas priekšlikumu izstrādes darba grupas sēdē dalībnieki vienojās turpmāk izmantot Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (Organisation for Economic Co-operation and Development - OECD) modeli.

Darba grupa OECD modeli izmantos, izvērtējot nākamā gada budžeta iniciatīvas no nevienlīdzības mazināšanas viedokļa, kā arī rosinot jaunas, vidēja termiņa budžeta iniciatīvas. Tāpat visi klātesošie tika iepazīstināti ar statistikas rādītājiem, kas raksturo Latvijas ienākumu nevienlīdzības un nabadzības problēmu. Piemēram, zināms, ka nabadzības riskam visvairāk pakļautas viena vecāka ģimenes, vientuļi cilvēki līdz 64 gadu vecumam, kā arī daudzbērnu ģimenes.

Darba grupas vadītāja labklājības ministre Ilze Viņķele norāda, ka šodien panāktā vienošanās par OECD modeli garantēs konstruktīvu darbu: „Vienojoties par starptautiski atzītu un pārbaudītu darba metodi, darbu nepakļaujam emocijām, katras atsevišķas politiskās partijas izpratnei par nevienlīdzību vai priekšvēlēšanu retorikai."

Viņķele pauž cerību, ka darba grupa būs labs forums, kurā vērtēs nākamā gada budžeta iniciatīvas, lai izsvērtu, kuri no piedāvājumiem ir ar lielāku efektu uz nevienlīdzības un nabadzības mazināšanu. Šādi būs iespējams izvērtēt arī jaunās politiskās iniciatīvas vidēja termiņa budžetam.

Nākamā darba grupas tikšanās plānota 17. maijā, kad visi dalībnieki tiks iepazīstināti ar sociālo dienestu secinājumiem par reālām klientu grupām un to raksturojošām problēmām. Tāpat Labklājības ministrija līdz nākamai tikšanās reizei lūgs Centrālo statistikas pārvaldi sagatavot detalizētu ieskatu nevienlīdzības un nabadzības tendencēs, bet Finanšu ministrijai uzdots sagatavot materiālu par dinamiku dažādu algu saņēmējiem atkarībā no iedzīvotāju ienākuma nodokļa, neapliekamā minimuma un atvieglojuma par apgādībā esošām personām apmēra.

Papildu informācija:

Marta Krivade
labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
+371 26486312
marta.krivade@lm.gov.lv