Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Viņķele lūgs atrisināt situāciju, kurā likuma interpretācija veicinājusi vienu apgādnieku zaudējušu ģimeņu diskrimināciju | 16.04.2013.

Labklājības ministre Ilze Viņķele rosinās rast risinājumu situācijai, kad apgādnieka zaudējuma pensiju, kas lielāka par apgādībā esošu personu atvieglojumu, Valsts ieņēmumu dienests uzskata par iemeslu, lai saņēmējs turpmāk nesaņemtu nodokļu atvieglojumus par apgādībā esošām personām.

Atsaucoties uz Evas Eglājas-Kristsones atklāto vēstuli, Labklājības ministrija lūgs kolēģus no Finanšu ministrijas un VID tikties, lai rastu risinājumu situācijai, kad likuma interpretācija diskriminē apgādnieku zaudējušo ģimeni.

Lai arī VID radušos situāciju pamato ar faktu, ka viena persona nevar saņemt vairākus atvieglojumus, LM viedoklis šajā jautājumā ir, ka konkrētajā gadījumā viena persona  nesaņem vairākus atvieglojumus, respektīvi, apgādnieka zaudējuma pensiju saņem bērni, bet atvieglojumus par apgādājamiem - bērnu māte.

Viņķele norāda, ka izprot VID darbinieku rīcību, tomēr šis ir gadījums, kad likumā radusies vieta nevajadzīgai interpretācijai. Viņa pauž pārliecību, ka tikšanās laikā ar kolēģiem no FM un VID, kas notiks nākamajā nedēļā, tiks panākta vienošanās par nepieciešamām likuma izmaiņām.

„Šobrīd valsts likums ir vērsies pret māmiņu ar trīs bērniem, kas palikuši bez viena apgādnieka. Cilvēciski taču ikvienam ir skaidrs, ka situācija nav normāla, tai ir jāatrod risinājums un jānodrošinās, lai nākotnē tādi gadījumi neatkārtotos, nemaz nerunājot par to cilvēku aizsardzību, kas nav bijuši tik uzņēmīgi kā Eglājas-Kristsones kundze, lai uzrunātu medijus un atbildīgās amatpersonas," norāda Viņķele.

Papildu informācija:
Marta Krivade
labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
+371 26486312
marta.krivade@lm.gov.lv